banktalar.ir

مقالات/ خبرها

انتخاب بهترین مزون و مدل جدید لباس عروس

یکی از اولین مواردی که برای برنامه ریزی جشن عروسی به آن فکر می کنید، قطعا مدل لباس عروسی است. قبل از هر اقدامی باید یک ایده برای مدل لباس در نظر بگیرید. با توجه به تنوع مدل و مزون لباس عروس انتخاب لباس مناسب قطعا کار سختی است.

در اکثر موارد زمانی که عروس برای بار اول به مزون لباس عروس مراجعه می کند، ناامید می شود. سردگمی در انتخاب، فروشندگانی که سعی دارند در تصمیم شما تاثیر گذار باشند، برخود بد فروشندگان و پوشیدن مدل مناسب و ایده آلبه نظر نرسیدن با آن  و.... باعث می شود که احساس کنید باید خرید وحشتناکی داشته باشید.

اگر ایده ای برای لباس نداشته باشید، مسلما سفارش مدل مناسب کار سختی خواهد بود. برای انتخاب مدل  لباس عروس (دانتل، آستین دار، پرنسسی و یا پوشیده) می توانید از منابعی مانند اینترنت و ژورنال استفاده کنید. قبل از اینکه سراغ مزون ها بروید، بهتر است طرح لباس خود را انتخاب کنید. تصمیم بگیرید که چه مدلی و چه نوع پارچه ای را دوست دارید، مدل های جدید یا کلاسیک را می پسندید. سعی کنید زمانی کافی برای انتخاب مدل و مزون لباس عروس را در نظر بگیرید تا مجبور نشوید عجولانه لباستان را انتخاب کنید. لباس عروس یکی از مهمترین اجزاء جشن است، شما تا پایان مراسم با این لباس دیده می شوید، بنابراین باید به دقت مدل لباس را انتخاب کنید. بنابراین زمان زیادی را برای جستجو در مزون ها، مجلات مد و دنیای مجازی در نظر بگیرید، تا بهترین مدل لباس عروس جدید را انتخاب نمایید.

اگر شما در مورد جزئیات جشن شامل جواهرات، مدل مو،مدل کفش، گیفت های یادگاری مراسم و... تصمیم گرفته اید تا حدی کار خود را در انتخاب مدل لباس راحت کرده اید، زیرا با در نظر گرفتن این جزئیات می توانید مدل لباسی را انتخاب کنید که با جزئیات دیگر جشن هماهنگ باشد. بطور مثال ممکن است زمان انتخاب رنگ لباس در نطر داشته باشید سایه ای از رنگ کفش هایتان را دارا باشد.

قبل از اقدام برای خرید، بودجه ی که برای لباس قرار است صرف شود را تعیین نمایید. یکی از موارد تعیین کننده قیمت لباس عروس می باشد، زمانی که شما بودجه ی خود را مشخص نموده اید یک گام به جلو برداشته اید.

نکات مهم در انتخاب مزون عروس

\"\"

در هنگام انتخاب لباس عروس علاوه بر مدل باید به سبک عروسی به پارچه لباس و اندام خود نیز توجه کنید. پارچه های سبک مناسب جشن در فضای باز و هوای گرم است در حالی که پارچه های مخمل و ساتن برای فصل زمستان مناسب می باشد.  در انتخاب مدل لباس عروس الزامی ندارید که از سنت ها مانند سفید بودن رنگ لباس پیروی کنید، بلکه می توانید مدلی مناسب با روحیات خودتان را انتخاب کنید.

اندام

در هنگام جستجو برای مدل های جدید لباس عروس در نظر داشته باشید که یکی از ویژگی های مناسب بودن مدل این است که با اندام شما تناسب داشته باشد. لباس دکلته مورد علاقه ی خیلی از خانمها می باشد، اما قبل از سفارش این مدل لباس مطمئن شوید که مناسب اندام شما است. بطور مثال اگر شما قدبلند و لاغر هستید نباید لباس عروسی را انتخاب کنید که شما را بلندتر و لاغر مانند یک شبح نشان دهد، در عوض می توانید لباس عروسی انتخاب کنید که شما مانند یک پری دریایی نشان دهد. اگر قد شما بلند نیست از پارچه های سنگین و مدل های پرچین چندلایه اجتناب کنید زیرا شما را کوتاهتر نشان می دهد. اگر شما اندام مناسبی دارید لباس های تنگ و چسبان برای شما مناسب می باشد. سعی کنید در ابتدا تصویر درستی از حالت اندام خودو مدل لباسی که با آن هماهنگ باشد را داشته باشید تا هنگام مراجعه به مزون در انتخاب با مشکل روبرو نشوید.

جستجوی مدل مناسب

قبل از مراجعه کردن به مزون عروس و اقدام برای سفارش لباس بهتر است جستجویی برای مدل های جدید لباس عروس انجام دهید، سپس مزونی را انتخاب کنید که نمونه کار آن را دیده باشید، برای این منظور می توانید از فضای مجازی استفاده نمایید. علاوه بر این شما باید قبل از مراجعه به مزون عروس اطلاعاتی در مورد لباس عروس داشته باشید تا در انتخاب مدل دچار سردرگمی نشوید، برای این منظور می توانید از مجلات و سایت های اینترنتی که اطلاعاتی را در مورد مجالس عروسی و جزئیات آن ارائه می دهند، استفاده نمایید. با استفاده از دنیای مجازی شما می توانید نمونه کارهای مزون را بدون صرف وقت زیاد ببینید، و در نتیجه بهترین مزون را انتخاب کنید.

رویا پردازی

تصویری از خودتان را در روز عروسی مجسم کنید، چه مدل لباس عروسی را پوشیده اید؟ از چه پارچه ای تهیه شده است؟ چه رنگی می باشد؟ این کار به شما کمک می کند تا با هر مدل لباسی خودتان را تصور کنید و بتوانید تصمیم بهتری را بگیرید. اکثر خانمهایی که این روش را آزموده اند، اظهار داشتند پس از آن به دنبال همان مدل گشته اند. بنابراین قبل از اینکه سراغ مزون های عروس بروید، تصویری ذهنی از خودتان بسازید و سپس جزئیات آن را یادداشت کنید تا بتوانید مدل لباس عروس را متناسب با رویاهایتان انتخاب کنید. برای یادداشت جزئیات نیاز نیست تمام جزئیات را تجسم نموده و یادداشت نمایید، بلکه توصیفی از آنچه باید لباس تان باشد، یادداشت نمایید.

شرایط

عواملی وجود دارد که می تواند روی انتخاب مدل لباس عروس تاثیر بگذارد. این عوامل عبارتند از:

 • اگر جشن عروسی رسمی است، مدل لباس عروس دنباله دار مناسبتر می شود، بهتراست در این عروسی ها از مدل های دکلته بدون بند استفاده نمایید. اگر مراسم ازدواج غیر رسمی است و در فضایی دوستانه برگزار می شود می توانید از لباس های بدون دنباله و یا حتی کوتاه نیز استفاده نمایید.
 • اگر مراسم شما در زمستان برگزار می شود، نباید از پارچه های نازک استفاده کنید مگر اینکه کل مراسم در فضای سرپوشیده برگزار شود. اگر قصد دارید مراسم عروسی در فصل تابستان و در فضای باز برگزار مانند ساحل برگزار کنید، پارچه های سبک و نازک مناسب تر می باشد.
 • در مراسم ازدواج به سبک سنتی اکثرا از لباس سفید استفاده می شود، اماشما اجباری به پوشیدن لباس عروس سفید ندارید و می توانید از رنگی مکمل رنگ پوست خود استفاده کنید.بعضی از خانمها از رنگ های صدفی و نباتی و حتی رنگ های صورتی، آبی و قرمز استفاده می کنند.سعی کنید رنگی ا انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با شما دارد و با آن زیباتر به نظر می رسید.

زیورآلات وجواهرات

زیوراآلات و جواهرات عروس جزء مراسم می باشد، بنابراین توجه داشته باشید کدام مدل جواهرات و زیورآلات بیشترین تناسب را با لباس عروس شما دارد و یا بالعکس (اگر قصد دارید ابتدا مدل لباس عروس را انتخاب کنید، در هنگام خرید جواهرات و زیورآلات به این نکته توجه داشته باشید که با لباستان هماهنگی لازم را داشته باشد).

 • رنگ لباس سفید: طلا و جواهراتی با رنگ زرد با این رنگ لباس متناسب نمی باشد. توصیه ما استفاده از طلای سفید (پلاتین) و مروارید است.
 • رنگ لباس سفید با کریستال و سنگ: این مدل لباس به سختی با رنگ طلایی و نقره ای هماهنگی پیدا می کند. پیشنهاد ما استفاده از زیورآلاتی با رنگ مسی می باشد.
 • لباس با رنگ عاجی: بیشتر لباس هایی با این رنگ سایه ای از رنگ زرد را دارند. زیورآلاتی با این تناژ با رنگ کرم و طلایی با این رنگ هماهنگی دارد.

به محض ورود به مراسم جشن شما با لباس عروس دیده می شوید، بنابراین مهم است مدل لباس عروسی را انتخاب کنید که مناسب بوده و برازنده شما باشد. مدل لباس زیبا و پر زرق و برق شما را تبدیل به یک عروس زیبا می کند، می توانید با صرف وقت و جستجو بهترین مدل جدید لباس عروس را برای مراسم خود انتخاب کنید تا زیبایی جشن کامل شود. حتما سعی کنید قبل از مراجعه به مزون استایل جشن و سایر جزئیات را در نظر بگیرید و با توجه به آنها مدل مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. بدین ترتیب شما می توانید بهترین مدل لباس را به تن کنید. با نکات یاد شده در هر شهری (تهران، اصفهان، شیراز و....) می توانید بهترین مزون لباس عروس را انتخاب کنید.

ادامه مطلب...
تزئین و چیدمان انواع سفره عقد ایرانی، سنتی، مدرن و کریستالی

چیدن سفره عقد در مراسم ازدواج جزء سنت های کهن و البته زیبا می باشد. عروس و داماد بر سر سفره تزیین شده، می نشیند و خطبه عقد جاری می شود. وسایل سفره شامل چند جزء اصلی و همیشگی می باشد، مابقی اجزاء برای تزیین سفره عقد بکار برده می شود. هریک از وسایلی که در چیدمان سفره بکار می رو، سمبل یک آرزوی خوب برای عروس و داماد می باشد.

خاطره انگیزترین و زیباترین قسمت مراسم ازدواج زمانی است که عروس و داماد بر سر سفره عقد می نشینند. و پس از جاری شدن خطبه عقد زندگی مشترک خود را شروع می کنند، بنابراین امید دارند که این بخش از مراسم در زیباترین و بهترین حالت ممکن اجرا شود. زمانی که خطبه عقد جاری می شود تقریبا تمام مدعوین به آن نگاه می کنند، بنابراین جزء بیادماندنی ترین قسمت های مراسم ازدواج به شمار می رود. به همین دلایل چیدمان و تزیین سفره عقد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. اگر شما برای چیدمان و تزئینات سفره به موسساتی که در این زمینه خدمات ارئه می دهند مراجعه می کنید، بهتر است از قبل در خصوص بعضی مسائل مانند نوع سفره عقد (ایرانی و سنتی، کریستالی و...) و هزینه ای که برای آن اختصاص داده اید، تصمیم بگیرید. اگر خودتان طراحی و دیزاین سفره را انجام می دهید،با استفاده از منابعی مانند فضای مجازی کمک بگیرید.

در صورتی که به موسسات ارائه دهنده خدمات تزیین و چیدمان سفره عقد مراجعه می کنید، قبل از هر چیز ابتدا عکس سفره عقدهایی که توسط آنها چیده شده است را ببینید. در هر موردی که سوال دارید از فروشندگان بپرسید، زیرا باید از تمام جزئیات قبل از روز مراسم باخبر باشید. سعی کنید سفره عقدتان ایده های خلاقانه داشته باشد و صرفا جنبه پیروی از مدل ها و رنگ های از پیش تعیین شده را نداشته باشد. البته توجه داشته باشید هر نوآوری الزاما زیبا نیست، بطور مثال رنگ های تند و زرح های عجیب و غریب ممکن است در نهایت اصلا زیبا نباشند. در انتخاب مدل و طرح سفره عقد توجه داشته باشید که این یک سنت قدیمی است بنابراین در انتخاب طرح آن حتی اگر مدل مدرن یا کریستالی را انتخاب کردید، به این مهم توجه بفرمایید.

تاریخچه

در ایران باستان برای هر مراسمی سفره ای پهن می گردیدو با توجه به نوع مراسم رنگ آن متفاوت می باشد. سفره عقد به سمت آفتاب و روی زمین گسترده می شود و عروس خانم در سمت راست (به نشانه احترام) و داماد سمت چپ سفره می نشیند.

سفره عقد در منزل پدر عروس پهن می شود و مراسم باید در روز انجام شود، به همین دلیل مراسم عقد بر خلاف مراسم عروسی که شب برگزار می شود در روز برگزار می شود. در زمان باستان سفره و اجزای آن به رنگ سبز به نشانه زندگی زینت داده می شده، اما امروز به رنگ سفید و به نشانه پاکی آراسته می شود.

اجزا و وسایل سفره عقد

برای تزیین سفره عقد می توان از هر وسیله تزئینی استفاده کرد، اما چند جزء اصلی وجود دارد که باید همیشه در چیدمان وجود داشته باشد. در ادامه به ذکر هر یک از این وسایل و نمادی را که بیانگر آن می باشند، می پردازیم.

قرآن: نشانه توکل و امید به خدا برای تداوم زندگی و پیوند زناشویی. قرآن به عنوان اصلی ترین جزء سفره مطرح است بنابریان در انتخاب و نحوه قرار گرفتن آن در سفره توجه ویژه ای را باید داشته باشید.

گردو: نماد عمر طولانی است و به نیت طولانی شده عمر عروس و داماد بر سر سفره عقد گذاشته می شود.

فندوق و بادام: نماد تداوم نسل است.

اسپند: برای در امان بودن عروس و داماد از چشم بد در چیدمان سفره عقد گذاشته می شود.

میوه: نماد مواهب الهی و نعمت فراوران در زندگی مشترک عروس و داماد. میوه آرایی یکی از ارکان زیبایی در چیدن سفره نیز به شمار می رود، امروزه زرح های متنوع و زیبایی در میوه آرایی بوجود آمده که می تواند زیبایی نهایی سفره را چندین برابر نماید.

عسل: نماد شیرین بودن زندگی است.

کله قند: رسم قند ساییدن روی سر عروس و داماد برای شادی و شیرینی زناشویی است.

تخم مرغ: نماد تولید نسل می باشد.

نقل و نبایت: نماد شیرینی زندگی می باشد. شاخه نبات را به شکل های گوناگونی تزیین می کندو بر سر سفره عقد می گذارند.

نان، پنیر و سبزی: نان نشانه برکت، پنیر نشانه سفید بختی در زندگی، سبزی که شامل تره، ریحان، شاهی، نعناع، تربچه و پیازچه است نشانه خرمی و سرسبزی است. تزیین نان، پنیر و سبزی یکی دیگر از زیبایی های سفره عقد می باشد.

گل: نماد طراوت و خرمی است و برای آراستن و تزیین سفره عقد نیز بکار برده می شود. گل آرایی یکی از ارکان زیبایی سفره عقد می باشد.

سکه: نماد رزق و روزیزیاد برای عروس و داماد می باشد.

حالا می دانید چه وسایلی باید برای چیدمان سفره عقد استفاده شوند و هرکدام نماد چیست، بنابراین چه تزیین و چیدمان سفره عقد را خودتان انجام دهید، چه به موسسات ارائه دهنده این خدمات بسپارید باید این موارد در سفره موجود باشد. می توانید از منابع اینترنتی کمک گرفته و مدل، نگ و سبک سفره عقد را انتخاب کنید. حتی میتوانید با استفاده از عکس ها و ایده های موجود در دنیای مجازی خودتان اقدام به طراحی و چیدن سفره نمایید و مقداری از هزینه های مراسم ازدواج را کاهش دهید.

آینه و شمعدان از دیرباز در چیدمان انواع مدل سفره عقد وجود داشته اما یکی از اجزای اصلی نمی باشد. بعد از مراسم عقد به خانه عروس برده می شود. در قدیم رسم بر این بود که عروس و داماد وقتی پای سفره عقد می نشیدند، داماد باید عروس را درون آینه نگاه می کرد. شمعدان هایی که در دوطرف آینه قرار قرار داده می شوند نماد تداوم بنیان خانواده و نور و گرمای زندگی می باشد. با توجه به اینکه آینه و شمعدان جزء اصلی سفره عقد به شمار نمی رود، می توانید از خرید آن صرفنظر کنید.

هزینه و قیمت

چنانچه خودتان طراحی و تزیین سفره عقد را به عهده بگیرید، هزینه چیدمان آن تنها شامل لوازم و وسایل مورد نیاز می باشد. اما اگر دیزاین و طراحی سفره عقد را به موسسات ارائه دهنده این خدمات بسپارید هزینه ای نیز برای طراحی و چیدمان باید پرداخت نمایید. البته توجه داشته باشید تزیین و چیدمان سفره یک کار هنری و خلاقاه است بنابراین نمی توان قیمت مشخصی برای اجاره روی آن گذاشت. مسلما طرح های فانتزی و کریستالی که استفاده می شود هزینه بیشتری تا سفره عقدهای سنتی در بر خواهند داشت، اما توجه داشته باشید لزوما هزینه اجاره زیاد به معنی زیبایی بیشتر نمی باشد.

گیفت هایی که به عنوان یادگاری به مهمان ها داده می شود، نمادی از قدردانی عروس و داماد برای قبول کردن دعوتشان و آمدن به جشن عقد می باشد. گیفت های عقد به صورت آماده قابل تهیه می باشد، اما می توانید تهیه ی آنها را به موسسه ای که طراحی و اجرای سفره عقدتان را به عهده دارد، بسپارید تا بدین ترتیب کاملا با تم و رنگی که در تزیین سفره بکار رفته هماهنگ باشد.

سفره عقد بعنوان یک سنت قدیمی در مراسم ازدواج مطرح می باشد و بعنوان نوعی تبریک با آرزوی خوشبختی و سعادت است که به عروس و داماد هدیه می شود. به همین دلیل هر یک از اجزاء چیدمان و تزیین انواع مدل سفره عقد سمبل و نماد ویژگی خاص می باشند. با توجه به مطالب فوق می توانید بهترین سفره عقد ممکن را داشته باشید. توجه به اینکه ضروری است که گل آرایی و میوه آرایی در زیبایی سفره نقش حائز اهمیتی را ایفا می کنند. به عنوان نکته پایانی همیشه در نظر داشته باشید که عکس و نمونه کارهای موسسات ارائه دهنده این خدمات را ببینید تا بتوانید در مورد تمام جزئیات چیدمان سفره مطمئن شوید وجای نگرانی برای شما نماند.

ادامه مطلب...
متن، مدل و طراحی کارت عروسی جدید

جشن عروسی با دعوت کردن مهمان ها آغاز می شود. بنابراین قبل از هر کاری شما باید بدانید چگونه مدعوین را به جشن دعوت کنید. انتخاب مدل و متن کارت عروسی یکی از دغدغه های اکثر زوج هایی است که برای مراسم عروسی برنامه ریزی می کنند، دشواری انتخاب متن به این دلیل است که با این متن شما مهمان ها را به جشن دعوت می کنید بنابراین تلاش برای انتخاب بهترین متن و مدل کارت عروسی امر دشواری است. درادامه نکاتی را مطرح می کنیم تا بتوانید چهارچوب کلی و یکپارچه ای را زمان انتخاب مدل و متن داشته باشید و استرس خود را در این موضوع کاهش دهید.

شروع جستجو

بهتر است شش الی هشت ماه قبل از مراسم عروسی جستجو را برای یافتن مدل کارت عروسی شروع کنید. جستجو برای یافتن مدل جدید و مناسب ممکن است چند روز، چند هفته و یا بیشتر طول بکشد، البته این زمان تا حد زیادی بستگی به مدلی (فانتزی، ترک، دست ساز، خنده دارد و یا خاص) دارد که شما انتخاب می کنید. حتما سه الی چهار ماه قبل از مراسم ازدواج کارت عروسی را سفارش داده تا بتوانید سه هفته قبل از عروسی آن را به دست مدعوین برسانید. اگر مراسم ازدواج شما مصادف با تعطیلات تقویم است، کارت عروسی را 10 هفته قبل از مراسم به دست مدعوین برسانید تا بتوانند برنامه ریزی کنند.

نکات مهم در انتخاب متن و مدل کارت

در ادامه نکاتی را مطرح می کنیم که در هنگام انتخاب متن و مدل کارت باید به آنها توجه شود. لازم به ذکر است اولین موردی که مهمان ها از مراسم شما می بینند کارت دعوت است بنابراین سعی کنید به مدل و متن آن توجه خاصی نمایید.

تطابق مدل کارت با سبک عروسی

متن کارت عروسی تا حد زیادی بیانگر سبک عروسی می باشد. بطور مثال اگر سبک عروسی شما سنتی است، جمله بندی رسمی مناسبتر است. اگر سبک عروسی شما دوستانه یا به اصطلاح خودمانی است، می توانید متنی با لحن صمیمی یا حتی طنزآمیز انتخاب کنید. متن های خاص وفانتزی برای سبک های خاص مناسب است. حتی می توانید یک متن کارت عروسی احساسی انتخاب کنید. سعی کنید متن کارت عروسی به خوبی بیانگر سبک عروسی باشد تا مهمان ها برای انتخاب لباس دچار سردرگمی نشوند.

کارت عروسی شما ممکن است برای یک خانواده بزرگ یا برای تنها یک شخص ارسال شود بنابراین متن باید به گونه ای باشد که مناسب با هر دو گروه از مدعوین باشد. بدین معنا که ممکن است شما خانواده ای متشکل از پدر و مادر همراه با فرزندان و عروس و داماد را دعوت کنید یا تنها یک فرد خاص. همچنین مطمئن شوید که کلیه جزئیات در کارت عروسی ذکر شده است.

تم رنگ جشن

هنگام انتخاب مدل کارت عروسی به رنگی که برای تزیین مراسم در نظر گرفته اید توجه کنید. می توانید از همان رنگ برای انتخاب کارت استفاده کنید یا طرح های روی کارت را به رنگ تم عروسی چاپ کنید. هر کدام از این دو روش را برای نشان دادن تم رنگ عروسی می توانید، استفاده می کنید. کارت هایی به رنگ عاجی، گرم و سفید با نوشته های به رنگ طلایی و سیاه انتخابی کلاسیک برای کارت عروسی می باشد. شما می توانید کارت هایی با رنگ های فانتزی، آستر، فلز و ... سفارش دهید، همچنین می توانید برای متن کارت از فونت هایی با رنگ های فانتزی نیز استفاده کنید البته در این صورت توجه کنید نوشته ها واضح و خوانا باشد.

انتخاب متن کارت

توجه به قواعد زبان فارسی به شما کمک می کند.  عروس و داماد می توانند متن کارت عروسی را انتخاب کنند و یا از فروشندگان کمک بخواهند تا چند متن پیشنهادی را ارائه دهند. باید در کارت عروسی تمام موارد ذکر شده باشد از جمله تاریخ، ساعت و مکان برگزاری جشن. بطور سنتی در کارت بعد از نام میزبان جمله برای درخواست آمدن مهمانان نگاشته می شود، جملاتی مانند افتخار حضور ... و امثال اینها. متن کارت عروسی باید زیبا و با معنی باشد، حتی در صورتی که از متن های طنز استفاده می کنید، باید به محتوای آن توجه داشته باشید.

متن کارت عروسی را شلوغ نکنید و تنها نکات مهم را ذکر کنید از جمله زمان و محل جشن، نام عروس و داماد، نام فامیل خانواده های عروس و داماد. متن های زیاد باعث می شود کارت شلوغ به نظر رسیده و مدعوین تمایلی به خواندن آن نداشته باشند، و گاها می تواند نشان دهنده عدم بکار بردن سلیقه در انتخاب متن باشد.

با در نظر گرفتن تمام نکات یاد شده، اید ای را در ذهن مجسم کنید و به دنبال کارت عروسی مشابه ای بگردید. یک راه جستجو در فضای اینترنت می باشد، که می توانید ایده های خوبی برای مدل و متن کارت عروسی به دست آورید. نموه های بدست آمده را خلاصه کنید و اولین پیش نویس خود از متن کارت عروسی را بنویسید. اگر اولین پیش نویس کامل نبود نگران نباشید، می توانید دوباره متن را ویرایش کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

وقتی متن پیش نویس کارت عروسی را آماده کردید، آن را به چند نفر نشان  داده و از آنها نیز مشورت بگیرید تامتن مورد نظر مختص جشن خودتان باشد.بعد از اینکه ویرایش های لازم را انجام دادید و مطمئن شدید یک متن مناسب برای کارت عروسی خود دارید. به خاطر داشته باشد قبل از اینکه متن را برای چاپ شدن روی کارت بفرستید از نظر املایی حتما متن را چک کنید.

سفارش تعدادی کارت بیشتر

همیشه تعداد کارت هایبیشتری را سفارش دهید، بطور معمول 25 الی 30 عدد کارت بیشتر از تعدادی که می خواهید به مدعوین تحویل دهید، چاپ کنید. ممکن است برای بعضی از مدعوین که راه دور هستند و کارت عروسی را باید با پست برایشان بفرستید، نیاز به ارسال مجدد کارت باشد که در اینشورت شما دغدغه ای ندارید چون تعدادیکارت برای این منظور در نظر گرفته اید. همینطور ممکن است بعضی از دوستان یا اقوام بخواهند کارت عروسی شما را به عنوان یادگاری نگهدارند و یا حتی ممکن است هنگامی که لیست مدعوین را می نوشتید فردی از قلم افتاده باشد. همچنین درصورتی که نگارش اسم مدعوین را به خطاط بسپارید بطور معمول باید 15 الی 20 کارت اضافه (در صورتی که اسن مدعوین روی پاکت نوشته شود باید پاکت اضافه تهیه کنید) به وی بدهید. با سفارش دادن تعداد بیشتری کارت عروسی شما دغدغه ای برای اضافه شدن مهمان ها ندارید، همچنین در صورتیکه کارت ها دچار خط خوردگی شوندمجبور به استفاده از آنها نیستید.

قیمت و هزینه

قیمت و هزینه کارت عروسی با توجه به مدل آن متفاوت می باشد. طراحی، رنگ، جوهر چاپ ومدل کارت عروسی قیمت را تعیین خواهد کرد. تکنیکی که برای چاپ بکار برده می شود، نوع تزئینات، طراحی منحصر به فرد و جنس پاکت می تواند به هزینه ها اضافه کند. به همین دلیل است که اگر شما از 6 ماه قبل اقدام به جستجو برای سفارش کارت نمایید، می توانید اولویت های خودرا تعیین کرده وبرآورد هزینه ای قبل از سفارش مدل کارت عروسی داشته باشید.

کارت عروسی گرانتر به معنی زیبایی بیشتر نیست. سعی کنید از رنگ ها و مدل مناسب با عروسی خود استفاده کنید تا مهمان ها بتوانند تصویر درستی از جشن شما داشته باشند. متن کارت عروسی توجه ویژه ای را می طلبد، سعی کنید متن زیبا با مفهوم و مختصر باشد. یکی از بهترین منابعی که می توانید انواع مدل کارت عروسی اعم از فانتزی، دست ساز، ترک، خنده دار و جدید را بیابید منابع اینترنتی است. در هنگام مراجعه به فروشگاه هایی که خدمات مربوز به طراحی مدل و چاپ کارت عروسی حتما نمونه کارهای آنها را ببینید. البته با استفاده از منابع اینترنتی می توانید بدون مراجعه به مراکز ارائه دهنده خدمات چاپ کارت به نمونه کارهای مجموعه دست پیدا کنید.

ادامه مطلب...
عکس و مدل ماشین عروس شیک کلاسیک و جدید

همه چیز برای روزمراسم آماده می باشد، تالار ، آتلیه، لباس عروس و.... حال نوبت به این می رسد که عروس و داماد چگونه به محل برگزاری جشن عروسی بروند. یکی از مهمترین جلوه های بصری مراسم عروسی شما گل آرایی ماشین می باشد. تزئین ماشین عروس می تواند باعث شود که شما سوار یک اتومبیل زیبا به جشن عروسی خود بیایید، بنابراین درباره این موضوع فکر کنید و با همسرتان مشورت کنید، انتخاب انواع مدل و تزیین ماشین عروس برای بسیاری از زوج های جوان سرگرم کننده می باشد. زمانی که در مورد ویژگی های مورد نظرتان تصمیم گرفتید، چهارچوب انتخاب شما مشخص می شود، پس از آن به تمام جنبه های بصری کار توجه کنید از جمله بودجه ای که برای اینکار در نظر گرفته اید، رنگ، سبک گل آرایی و... 

خیلی از زوجین این بخش از عروسی را بی اهمیت تلقی می کنند و یا مثلا تصور می کنند بهترین گزینه ممکن انتخاب لیموزین باشد، اما این تصمیم گیری کاملا اشتباه است. خیلی از موسسات اجاره ماشین از چند ماه قبل امکان رزرو را دارند. خبر خوب در مورد انتخاب مدل ماشین عروس این است که سخت ترین بخش آن انتخاب ماشین و هماهنگی برای اجاره ماشین عروس در روز مراسم است. برای این منظور شما باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • گل آرایی ماشین. خیلی از زوجین اهمیتی به گل زدن ماشین عروس نمی دهند. اما توجه داشته باشید که طبق یک سنت دیرینه داماد دنبال عروس باید برود، بنابراین این مراسم در فیلمبرداری مراسم ثبت می شود، علاوه بر این وقتی عروس و داماد به جشن می روند و مورد استقبال مدعوین قرار می گیرند، اوین آیتمی که به چشم مدعوین می آید مدل و تزیین ماشین عروس می باشد.
 • فاصله ای را که باید طی کنید تا به مراسم برسید.
 • بودجه ای که برای این منظور در نظر گرفته اید.
 • مدل ماشین عروسی را انتخاب کنید که عروس هنگام نشستن مجبور نباشد لباس خود را خیلی جمع کند، زیرا در اینصورت با لباسی پروک باید در مراسم حضور پیدا کنید.

انتخاب سبک گل آرایی و تزیین ماشین عروسی سخت ترین بخش است، زیرا اکثر مدل های ماشین مواردی را که مد نظر شما می باشد را دارند. سلیقه شخصی در این زمینه خیلی تاثیرگذار می باشد، اما باید توجه داشته باشید که مدل و تزیینی را که انتخاب می کنید با تشریفات مجلس عروسی تناسب داشته باشد.

نکات مهم در انتخاب ماشین عروس

در ادامه نکاتی را ذکر خواهیم کرد که در انتخاب بهترین ماشین عروس شیک به شما کمک می کند.

 • هنگام انتخاب مدل تمام جوانب را بسنجید، آیا ماشینی به بزرگی لیموزین می خواهید؟ چه رنگی ماشینی را مد نظر دارید؟ تصمیم دارید تزئین ماشین عروس با روبان، با پاپیون و یا با گل باشد؟ پس از یافتن پاسخ این سوالات می توانید با گل فروشی و موسسه اجاره اتومبیل قرارداد ببندید.
 • توجه کنید آتلیه ها این عکس ها را در فضاهای مختلفی می گیرند.
 • اگر موسسه اجاره ماشین عروسی قیمت های پایینی را بدون دلیل خاصی مانند تخفیفات مقطعی ارائه می کند بهتر است کمی محتاط باشید. این شرکت ها ممکن است قیمت پایین خدمات را به دلایلی مانند محدودیت ساعاتی که شما ماشین را در اختیار دارید و یا محدودیت در مسافت پیموده شده، ارائه دهند. بنابراین هر سوالی که در مورد ارائه خدمات و نحوه ارائه خدمات دارید، قبل از رزرو ماشین عروس بپرسید تا مشکلی نداشته باشید. در مورد گل آرایی نیز قبل بستن قرارداد حتما عکس ماشین عروس هایی را که قبلا توسط این فروشگاه گل زده و تزئین شده اند را مشاهده فرمایید. 
 • از موسسه کرایه ماشین عروس سوال کنید که آیا مشابه ماشینی که رزرو کردید را موجود دارند تا اگر در روز عروسی ماشین دچار مشکل و خرابی شد، به سرعت جایگزین شود (این مسئله مخصوصا اگر شما از مدل ماشین کلاسیک استفاده می کنید، اهمیت بیشتری پیدا می کند).
 • یکی از موارد تعیین کننده در انتخاب بهترین مدل ماشین عروس شیک قیمت و هزینه آن می باشد. سعی کنید از چند موسسه کرایه اتومبیل قیمت داشته باشید و با توجه به خدماتی که آنها ارائه می دهند، بهترین گزینه را انتخاب کنید.
 • به یاد  داشته باشید در مورد تمام جزئیات صحبت کنید، از جمله اگر نیاز به ساعتی اضافه بر مدت قرارداد باشد، تزیین ماشین عروس با روبان، پاپیون و گل . اگر مراسم در تابستان است مطمئن شوید کولر ماشین درست کار می کند و اگر مراسم در زمستان برگزار می شود اطمینان حاصل کنید بخاری ماشین به درستی کار می کند. اگر از ماشین کروک استفاده می کنید، مطمئن شوید در صورت بارش باران  سقف ماشین به درستی عمل می کند.
 • در هنگام بستن قرارداد برای اجاره ماشین عروس در مورد این مسئله که ممکن است جشن طولانی تر شود و در نتیجه شما به چند ساعت زمان اضافه نیاز داشته باشید نیز صحبت کنید.
 • حتی الامکان سعی کنید قبل از اینکه گل فروشی و موسسه کرایه اتومبیل را انتخاب کنید، از دوستان و آشنایان پرس و جو کنید، یکی از راه های بدست آوردن اطلاعات از جمله دیدن عکس ماشین عروس منابع اینترنتی می باشد، شما می توانید به این طریق علاوه بر مقایسه کردن اصناف بهترین انتخاب ممکن برای مدل و تزیین ماشین عروس را نیز می توانید داشته باشید. 

بهترین مدل ماشین

مدل ماشین عروس کلاسیک و قدیمی را ترجیح می دهید یا مدرن و جدید را؟

 • اتومبیل های دهه 60 الی 70 میلادی به عنوان ماشین های کلاسیک و قدیمی مطرح هستند، توجه داشته باشید که حتما عکس ماشین عروسی قدیمی و کلاسیک را قبل از بستنن قرارداد مشاهده فرمایید. در ضمن برای تزئین ماشین حتما به فروشگاه گل فروشی که با آن قرارداد دارید خاطرنشان کنید مدل کلاسیک را انتخاب نموده اید.
 • بعضی ها معتقد هستند ماشین های کلاسیک به اندازه کافی جلوه و شکوه لازم را ندارند، بنابراین ترجیح می دهند از مدل ماشین عروس جدید و مدرن مانند مرسدس بنز، BMV و... برای گل زدن و رفتن به مراسم ازدواج استفاده کنند.

چه مدل کلاسیک را دوست داشته باشید و چه مدرن و چه برندهای ایرانی، چه خارجی را، سعی کنید مدل ماشین عروسی را انتخاب کنید که با سبک عروسی و روحیات شما تناسب داشته باشد. همچنین به تزئین و گل زدن ماشین عروسی نیز توجه داشته باشید، زیرا تزیین ماشین باید با توجه به مدل آن طراحی شود، در ضمن توجه داشته باشید که مدل اتومبیل به گونه ای انتخاب شود تا مجبور نباشید لباس عروسی تان را خیلی جمع کنید زیرا در اینصورت تا رسیدن به محل برگزاری جشن لباس حتما چروک شده و جلوه خود را از دست می دهد. 

هزینه و قیمت

اکثر برنامه ریزهای مجالس عروسی هزینه ای معادل 5 الی 10 درصد از بودجه ی تخصیص داده شده به جشن را برای این منظور پیشنهاد می کنند. با این وجود هزینه و قیمت اجاره مدل و تزیین ماشین عروسی به چند مورد بستگی دارد از جمله اینکه شما چقدر برایتان مهم است که ورودتان به مجلس پر زرق و برق باشد، اگر این موضوع برای شما اهمیتی ندارد می توانید بودجه ی کمتری را اختصاص داده و مابقی را برای بخش های دیگر جشن هزینه کنید. می توانید قبل از مراجعه به موسسات اجاره اتومبیل سعی کنید در دنیای مجازی علاوه بر مشاهد عکس های ماشین عروس، از قیمت ها نیز آگاهی پیدا کنید. 

در آخر به یاد داشته باشید که موسسه اجاره اتومبیلی را انتخاب کنید که عکس ماشین های عروسی  آن موسسه را دیده باشید. همچنین در مورد خدماتی که موسسات اجاره ارائه می دهند سوال کنید. در نظر داشته باشید حتی زمانی که برای سفارش تزیین ماشین به گل فروشی مراجعه می کنید، علاوه بر اینکه عکس و تصاویر ماشین عروس هایی را که توسط این فروشگاه کار شده است مشاهده کنید، در مورد طراحی و رنگ گل ها نیز صحبت کنید. توجه داشته باشید برای اجاره و کراسه ماشین عروس حتما چند ساعت اضافه تر را در نظر بگیرید.

ادامه مطلب...
آتلیه عکس عروس و داماد: ژورنال و ژست ها

مراسم عروسی یک اتفاق پر هیجان و چالش برانگیز است. شما باید تصمیم گیری های مهمی در انتخاب ارائه دهندگان خدمات عروسی داشته باشید، بنابراین باید از نظر وقت و هزینه سرمایه گذاری زیادی را انجام دهید، تا بتوانید هماهنگی لازم را برای روز جشن داشته باشید. یکی از آیتم هایی که باید برای این منظور هماهنگ شود آتلیه عکس عروس و داماد می باشد. انتخاب بهترین آتلیه به این جهت مهم است که یکی از خاطره انگیزترین یادگارهای جشن عروسی عکس هایی است که گرفته اید. یکی از تصمیمات مهم برای مراسم عروسی انتخاب آتلیه عروس و داماد می باشد.

ممکن است یکی از دوستان یا آشنایان شما دوربین حرفه ای داشته باشد، اما باید توجه کنید که این موضوع برای عکاسی مجلس عروسی مناسب نیست. در ادامه سعی بر این داریم با ارائه نکاتی شما در انتخاب بهترین آتلیه عکس عروس و داماد یاری نماییم

عکس مجالس عروسی

\"\"

عروسی یکی از بیادماندنی ترین روزهای زندگی هر فردی است، که همیشه به یادتان خواهند ماند. ممکن است بسیاری از زوجین به آتلیه عکس عروس و داماد به عنوان یک آیتمی که باید به شکلی از پیش تعیین شده انجام شود، نگاه کنند. در حقیقت آتلیه یک کسب و کار بزرگ می باشد و مدل عکسای برای عروس و داماد نیز یک سبک عکاسی خاص خود می باشد.

در واقع عکاسی از مجلس عروسی شامل گرفتن عکس از عروس و داماد و مدعوین می باشد. با این حال ممکن است خیلی از افراد به این مسئله به عنوان صرفا یک عکاسی معمولی نگاه کنند، که باید تنها با کیفیت بالا انجام شود. تعداد عکس های که در یک مجلس عروسی باید گرفته شود ممکن است، ممکن است گیج کننده باشد. مهمترین عکس هایی که در هر مجلس گرفته می شود عکس آتلیه عروس و داماد، مراسم عقد می باشد و مابقی عکس ها از مجلس جشن گرفته می شود. مسئله مهم در بیشتر این تصاویر ثبت شده مدل عکس آتلیه عروس و داماد می باشد. بیشترین سوژه های مطرح در عکس هایی که از مجلس گرفته می شود، شامل رقص چاقو برای کیک و رقص مدعوین می باشد، این تصاویر مهمترین گنجینه های خاطرات از روز عروسی می باشد.  علاوه بر مدعوین و عروس و داماد از اشیاء نیز ممکن است عکس گرفته شود، مانند میز کیک، سفره عقد و... .

در صورتی که می خواهید عکس های منحصر به فردی داشته باشید، بهتر است سراغ یک آتلیه تخصصی عروس و داماد بروید که البته در اینصورت ممکن است نیاز به تعداد زیادی لباس داشته باشید. ممکن است مدل عکس های اسپرت گرفته شده شامل پوشیدن لباس های مختلف در موقعیت های متفاوت باشد، البته مدل ژست های عکس عروس و داماد بستگی به آتلیه و عکاس دارد. مسئول آتلیه عروس و داماد پیشنهادهایی را مطرح می کند و شما از این بین آنها و با توجه به سلیقه و نظرات خودتان سبک مد مورد علاقه ی خود را انتخاب می کنید.

عکاس آتلیه

اولین و مهمترین کاری که مدیر آتلیه عروس و داماد باید انجام دهد ترتیب دادن جلسه ای با عروس و داماد است. در این جلسه عکاس با زوجین صحبت کرده و نطرات آنها را در مورد جزئیات و سبک عروسی جویا می شود و به توافقی در مورد نوع و سبک فیلمبرداری و عکاسی می رسند. مدیر آتلیه باید از انتظارات زوجین در مورد سبک و نوع عکاسی و فیلمبرداری اطلاع پیدا کند.

وقتی موارد فوق مورد توافق قرار گرفت عکاس باید از محل برگزاری جشن دیدن کند تا بتواند تجهیزات مورد نیاز خود را برای گرفتن بهترین عکس ها را فراهم کند. این بازدید از محل برگزاری عروسی معمولا چند روز قبل روز برگزاری مراسم توسط عکاس و یا مدیر آتلیه عروس و داماد صورت می گیرد. عکاس مجلس عروسی معمولا باید جزء اولین کسانی باشد که مجلس می آید. معمولا یک نفر همراه عکاس می آید، این شخص معمولا برای کمک کردن به عکاس و یا حمل تجهیزات همراه وی می آید.

اولین عکس های آتلیه عروس و داماد قبل از روز برگزاری مراسم گرفته می شود. این عکس ها شامل عکس های اسپرت عروس و داماد و... می باشد حتی گاهی ممکن است خانواده های عروس و داماد نیز برای گرفتن عکس یادگاری به آتلیه بروند. علاوه بر عکس های گرفته شده، عکس های نیز در مجلس عروسی گرفته می شود. یک سری عکس های کلاسیک در مجلس باید گرفته شود از جمله هنگام ورود عروس و داماد، هنگام جاری شدن خطبه عقد، هنگام بریدن کیک، هدیه کردن حلقه ها و رقص دو نفره عروس و داماد.

عروس و داماد معمولا انتظار دارند، عکاس آتلیه از مواردی مثل فضای تالار یا باغ تالار، چیدمان میز شام، سفره عقد، میوه آرایی، کیک عروسی و گل آرایی نیز عکس بگیرد. حتی بعد از اتمام جشن کار آتلیه عکس عروس و داماد به پایان نمی رسد. ممکن است به طور متوسط در هر عروسی 1000 عکس گرفته شود، اما در پایان فقط تعدادی از این عکس ها قابل استفاده هستند، عکاس فقط عکس هایی را انتخاب می کند که کیفیت مناسبی داشته باشد. ممکن است بعضی از عکس ها نیاز به روتوش داشته باشد، به همین دلیل معمولا مدیر تلیه عکس عروس و داماد برای انتخاب عکسبه آنها کمک خواهد کرد.

برنامه ریزی

\"\"

یکی از اقداماتی که عروس و داماد برای انتخاب آتلیه عکس می توانند انجام دهند، مشاهده نمونه کارهای آتلیه می باشد یکی از منابع مهم برای اینکار دنیای مجازی می باشد، به این ترتیب بدون مراجعه به دفتر آتلیه می توانید نمونه کارها را مشاهده کرد و در صورتی که مطابق با سلیقه شما بود به دفتر آن مراجعه کنید. پس از این مرحله لیستی تهیه کنید از تعداد افرادی که میخواهید عکس های یادگاری عروسو داماد را به آنها هدیه دهید.

بخشی ازبرنامه ریزی عروسی مربوط به تنظیم تاریخ و ساعت روزی که برای گرفتن عکس های اسپرت و کلیپ باید به آتلیه مراجعه کنید، همچنین نوع و مدل لباس ها نیز باید هماهنگ شود تا با ژست و مدل عکس آتلیه عروس و داماد متناسب باشد. معمولا عکاس شما باید شما را در انتخاب لباس و مدل عکس عروسی راهنمایی کند.

هزینه و قیمت

گذشته از بودجه ای که برای آتلیه عکس در نظر گرفته اید، مهمترین آیتم این است که چه انتظاری از عکس های مجلس عروسی خود دارید. بعضی از مواردی که باید در مورد آن تصمیم گیری کنید عبارتند از حالت عکس ها، نوع آلبوم و تعداد عکس ها. سعی کنید بودجه ی مناسبی را برای این بخش از مراسم ازدواج در نظر بگیرید زیرا عکس های یادگاری برای همیشه باقی می مانند و قادر به عوض کردن آنها نخواهید بود.

زمان ملاقات با عکاس آتلیه خود در مورد هزینه های کل نیز صحبت کنید و سپس مقایسه کنید هزینه ها را با موارد مشابه دیگر. همچنین در مورد هزینه هایی که ممکن است با افزودن جلوه های ویژه و ... اضافه شود نیز به گفتگو بپردازید، همچنین اگر تمایل دارید که عکاس آتلیه در کل مراسم حضور داشته باشد، در مورد هزینه و قیمت آن نیز صحبت کنید تا جمع بندی کلی نسبت به هزینه ها داشته باشید. هزینه های آتلیه عروس و داماد تا حد زیادی بستگی دارد به:

 • هزینه های سفر برای گرفتن عکس های اسپرت.
 • زمانی که عکاس در مجلس حضور خواهد داشت.
 • سطح تجربه عکاس آتلیه.
 • تجهیزات مورد استفاده.
 • روتوشی که بعد از گرفتن عکس ها انجام می شود.

به یاد داشته باشی انتخاب آتلیه عروس و داماد از آن جهت مهم است که عکس ها و فیلمبرداری مجلس اصلی ترین یادگاری است که از روز عروسی برای شما باقی می ماند. در انتخاب آتلیه تخصصی عروس و داماد سعی کنید حتما نمونه کارها را از منابع موجود در دنیای مجازی یافته و از کیفیت کار مجموعه مورد نظر اطمینان حاصل کنید. پس از مراجعه به مجموعه مورد نظر علاوه بر صحبت و گفتگو در مورد تمام جوانب امر، ژورنال آتلیه عروس و داماد مجموعه را ببینید، تا بتوانید بهترین آتلیه را انتخاب کنید.

ادامه مطلب...
طلا و جواهرات عروس: عکس و مدل سرویس

انتخاب مدل طلا و جواهر عروس می تواند یک چالش بزرگ برای عروس خانوم ها باشد. با توجه  به گزینه های زیادی که برای انتخاب است، سعی کردیم در ادامه قوانینی را ارائه دهید که برای تصمیم گیری به شما کمک کند.  سرویس طلا و جواهر عروس باید به گونه ای باشد که با لباس وی تناسب داشته باشد، نه اینکه آنقدر جلوه داشته باشد که به تنهایی خودنمایی کند.  اگر لباس خیلی پر زرق و برق باشد در اینصورت مدل زیورآلات عروس باید ساده باشد، رنگ لباس، رنگ زیورآلات و جواهرات باید در نظر گرفته شود تا با یکدیگرعدم تطابق نداشته باشند.

بطور مثال لباس عروس دکلته یا یقه هفت برای به نمایش گذاشتن یک سینه ریز زیبا مناسب می باشد، در صورتی که لباس با یقه بسته برای به نمایش گذاشتن یک جفت گوشواره زیبا مناسب می باشد. بطور کلی لباس هایی با یقه باز برای استفاده از گردنبند ها مناسب تر است در حالی که لباسی با یقه بسته ممکن است فقط نیاز به یک جفت گوشواره داشته باشد. استرس نداشته باشید، با توجه به تمام جنبه های عروسی از جمله لباس، آرایش و مدل موی عروس می توانید به سادگی سرویس طلا و جواهر عروسی را انتخاب کنید. هنگام خرید نه تنها باید سبک لباس و رنگ آن را در نظر بگیرید بلک باید به نوع خط گردن (خطی که یقه لباس با گردن ایجاد می کند) خود نیز توجه داشته باشید. اطلاع داشتن از این موضوع که طلای زرد و یا سفید با چه سایه ای از رنگ سفید لباس عروس هماهنگی بیشتری دارد برای شروع یک گام موثر است.

لباس کاملا سفید: طلا و جواهر زرد با این رنگ هماهنگی ندارد، بنابراین پیشنها می کنیم که از پلاتین (طلای سفید) و یا مروارید استفاده کنید.

لباس هایی که سنگ روی آن کار شده: طلای زرد برای استفاده مناسب تر می باشد، زیرا طلای سفید در این لباس ها جلوه ای نخواهد داشت. البته از مروارید نیز می توانید استفاده کنید.

لباس عاجی رنگ: برای این رنگ لباس طلای سفید و مروارید مناسب است زیرا طلای زرد با این لباس ها هماهنگی ندارند.

در ادامه به شرح کاملتری از این موضوعات خواهیم پرداخت.

نکات مهم در انتخاب مدل طلا و جواهر

برای شروع این مهم است که رنگ و مدل سرویس طلا و جواهر عروس با رنگ و نوع لباس عروس هماهنگ باشد. رنگ و مدل لباس عروس و خط گردن مواردی است که در انتخاب مدل و رنگ سرویس عروس کارایی بسیاری دارند، بنابراین به منظور هماهنگی کلی عروس خانم باید در هنگام انتخاب به این جنبه ها توجه داشته باشد.

رنگ

امروزه در بازار لباس های عروسی بسیاری با سایه رنگ سفید وجود دارد. هر رنگی از طلا و جواهرات را می توان با سایه های مختلفی هماهنگ کرد. هر چند ممکن است این امر کم اهمیت به نظر برسد، اما هماهنگی رنگ سرویس طلا و جواهر عروس با لباس وی باعث می شود جلوه ی بهتری داشته باشید. اگر قصد دارید لباس کاملا سفید رنگ بپوشید، هیچوقت از رنگ زرد برای زیورآلات استفاده نکنید. زیورآلات رنگ زرد با رنگ سفیدی که سایه ی تیره ای از رنگ زرد را دارد بخوبی هماهنگ می شود. توجه داشته باشید زیورآلات بخشی از عروسی شما می باشد، بنابراین باید رنگ و نوع فلز آن با رنگ لباس و آرایش هماهنگی داشته باشد تا جلوه ی زیباتری را به نمایش بگذارد.

هیچ چیزی بدتر از عدم تطابق رنگ سنگ ها و فلزی که روی آن ست شده است، نیست. نگین های اتمی، الماس و زیرگونیا هر کدام تلئلو متفاوتی دارند. می توانید مروارید را با جواهرات رنگی ست کنید، اما مطمئن شوید که در تضاد با یکدیگر نیستند.

خط گردن

اصلی ترین موردی که باید در انتخاب سرویس طلا و جواهر عروسی به آن توجه داشت خط گردن می باشد. خط گردن V-شکل جلوه گردنبد را بیشتر می کند، حتی یک گردنبد شلوغ و بزرگ نیز با خط گردن V-شکل بسیار زیبا و متناسب می باشد، در مقابل، انتخاب گردنبد بزرگ و شلوغ برای لباس عروسی با یقه پوشیده، انتخاب ایده آلی محسوب نمی شود، در عوض استفاده از وسایل تزئین مو و گوشواره های بلند بسیار زیبا می باشد.  با این حال اگر عروسی تصمیم بر این داشت که علیرغم بالا بودن خط گردن از گردنبد استفاده کند باید توجه داشته باشد که گردنبند کاملا اندازه دور گردن باشد و حالت آویختن به خود نگیرد. برای لباس های عروس با یقه دور گردنی هماهنگی گردنبند خیلی مشکل می باشد، زیرا در این لباس ها دور گردن فرد خالی نمی ماند بنابراین گردنبد جلوه ای ندارد.

تزئینات مو

اگر بخواهید از تزئینات مو استفاده کنید، باید تصمیم بگیرید که از چه نوع جواهرات مو استفاده کنید، تاج و یا سنجاق سر نگین دار. البته باز هم مهم است که این جواهرات بکار برده شده، جلوه ی بیش از اندازه نداشته باشد. اگر قصد دارید از حجاب مو استفاده کنید استفاده از تاج و یا کلاه مناسب می باشد. طلا و جواهر عروس نباید به گونه ای انتخاب شوند که توجه همگان را صرفا به سرویس طلا و جواهرات معطوف کند. اگر حجاب استفاده شده کمتر باشد، بنابراین می توانید از سنجاق سر کوچک نیز استفاده کنید. اگر شما از تزئینات مو مانند تاج و یا کلاه استفاده می کنید، دیگر بکار بردن مواردی مانند نگین مو نیاز نمی باشد. قبل از انتخاب جواهرات و تزئینات مو، مطمئن شوید که با لباس و دیگر طلا و جواهرات عروس در تضاد نباشند، بلکه یکدیگر را کامل کنند. تزئینات مو مانند تاج، سنجاق سر و ... روی موهای تیره جلوه بیشتری دارند. با دقت انتخاب کند و مطمئن شوید که مدل آن با سبک کلی لباس و دیگر جواهرات هماهنگی داشته باشد.

مدل طلا و جواهرات

هر لباس عروسی دارای سبک و مدل خاص خود است که می توانید از آن برای انتخاب مدل سرویس طلا عروس استفاده کنید، بنابراین توجه داشته باشید که لباس با مدل زیورآلات هماهنگ باشد. این هماهنگی باعث می شود عروس هنگام حضور در مجلس جلوه ی بیشتری داشته باشد. به شکل سنتی عروس خانم ها معمولا از یک گردنبد با تزئین الماس همراه با دستبند و گوشواره استفاده می کنند. اگر لباس عروس مدرن می پوشید، می توانید مدل طلا و جواهرات عروسی مدرن در اشکال هندسی متفاوت را نیز انتخاب کنید. اگر از لباس هایی استفاده می کنید که دامنی با جنس پارچه لخت دارند (مانند حریر) استفاده از تزئینات مو مانند سنجاق سر می تواند بسیار زیبا و شیک باشد. پوشیدن لباس ساده این امکان را برای شما فراهم می کند که از زیورآلات شلوغ استفاده کنید در حالی که این مدل زیورآلات برای سایر لباس ها مناسب نیست و بیش از حد خودنمایی می کند.

باید هماهنگی بین جلوه عروس و سبک عروسی وجود داشته باشد. بطور مثال اگر سبک عروسی سنتی می باشد، استقاده از لباس و زیورآلات به سبک کلاسیک تناسب بیشتری دارد. بنابراین باید سبک عروسی خود را بشناسید و جنبه های مختلف عروسی را با آن هماهنگ کنید. اگر لباس عروسی را از گیپور و تور تهیه می کنید، می توانید در جنبه های دیگر مراسم عروسی نیز از انواع تورهای زیبا استفاده کنید. در نهایت توجه داشته باشید، عروسی باید منسجم بوده تا زیبا به نظر برسد، در همین راستا لباس و مدل سرویس طلا و جواهر عروس باید بازتابی از عروس باشد.

سخن پایانی

انتخاب سرویس طلا عروس باید یک تجربه لذت بخش برای تکمیل جلوه عروس باشد. وی باید جنبه های بسیاری را برای انتخاب مد نظر قرار دهد از جمله مدل و رنگ لباس عروس، نوع فلز و رنگ زلا و جواهر عروسی و خط گردن را در نظر بگیرد. سرویس طلا و جواهر باید به گونه ای انتخاب شود که جلوه عروس را بهتر نماید نه به دلیل عدم تطابق و هماهنگی ظاهری خسته کننده به عروس بدهد. در انتخاب سرویس طلا عروس بدون نگین یا با نگین باید جلوه از نگاه و ظاهر عروس بازتاب شود تا زیبایی آن را دوچندان سازد. با هر بودجه ای می توانید طلا و جواهر مناسب خود را بیابید، می توانید برای الهام گرفتن از وب سایت ها و عکس طلا و جواهر نیز استفاده کنید و همیشه به یاد داشته باشید جلوه ی کلی عروس باید زیبا به نظر برسد و لباس، آرایش، مدل مو و زیورآلات باید در تناسب کامل با یکدیگر باشند. 

ادامه مطلب...
انتخاب بهترین باغ و تالار عروسی همراه با عکس

اولین کاری که در برنامه ریزی عروسیتان باید انجام دهید،انتخاب بهترین تالار و باغ تالار عروسی مناسب برای بهترین روز زندگیتان است. در انتخاب باغ یا تالار عروسی مناسب مسئله فراتر از گل آرایی و تزئینات سالن می باشد. زمانی که تصور می کنید تمام تالار های شهر محل سکونت خود را بررسی نموده اید، قطعا هنوز هم مکان هایی برای بازدید وجود دارد، در ادامه مواردی را ذکر خواهیم کرد که در انتخاب محل مناسب برای برگزاری جشن باید مورد نطر قرار دهید.

هنگام برنامه ریزی برای مراسم باید مجموعه ای از تصمیمات را برای برگزای یک مراسم عالی اتخاذ کنید. لازم به ذکر است انتخاب تالار و باغ عروسی مناسب، مهمترین تصمیم برای برگزای جشن می باشد، زیرا بعضی از موارد دیگر مانند گل آرایی و تزئینات تا حد زیادی به تالار عروسی بستگی دارد.

قبل از مراجعه برای بازدید از محل تالار، از نکات زیر اطلاع پیدا کنید:

 • هزینه
 • ظرفیت تالار ازدواج
 • نوع مراسم (رسمی، دوستانه)

زمانی که درباره ی این سه آیتم تحقیقات لازم را انجام دادید، می توانید برای بازدید از محل اقدام کنید. بهتر است 6 ماه قبل از تاریخ مراسم، نسبت به رزرو باغ تالار و تالار عروسی اقدام کنید. این فرصت 6ماه به شما این امکان را می دهد تا بقیه تشریفات عروسی را برای روز مراسم هماهنگ کنید.

انتخاب باغ تالار و تالار عروسی مناسب برای مراسم، قطعا نیاز به زمان زیادی خواهد داشت.  خوشبختانه چند راه حل برای کاهش این زمان وجود دارد:

 • از اطرافیان و آشنایان خود در مورد تالار و باغ عروسی خوب پرس وجو کنید.
 • می توانید از منابع آنلاین برای بررسی و جستجو استفاده کنید.

 

قبل از پرداختن به ادامه متن لازم به ذکر است که سعی کنید قبل از شروع به جستجو برای یافتن یک باغ یا تالار عروسی خوب یک لیست تهیه کنید از تمام مواردی که تمایل دارید محل برگزاری عروسیتان داشته باشد. در ادامه مقاله سعی بر این داریم تا با بررسی ویژگی هایی که یک تالار عروسی خوب باید داشته باشد، شما را در تهیه این لیست یاری دهیم.

سعی کنید هنگام تهیه این لیست به هر آنچه که دوست دارید محل برگزاری جشن به آن مجهز باشد فکر کنید، حتی به مواردی مانند اینکه چه فردی از بستگان شما در جشن به شما کمک می کند. تالار و باغ تالار عروسی را انتخاب نکنید مگر اینکه بتوانید تمام آنچه که از نظر شما برای جشن ضروری است در آن محل بیابید. از رویاپردازی در این مورد نهراسید، اما سعی کنید واقع بین باشید و از صرف هزینه برای مسائلی که به نظرتان اهمیت ندارند خودداری کنید. در نهایت به یاد داشته باشید این جشن عروسی شماست بنابراین مهمترین نکته ای که برای انتخاب تالار و باغ تالار عروسی خوب باید در نظر داشته باشید این مطلب است که به شما و مهمان هایتان در .محل برگزاری عروسی خوش بگذرد

 انتخاب باغ تالار خوب

هنگامی که قصد دارید تالار یا باغ تالار عروسی را برای مراسم ازدواج خود رزرو کنید بهتر است به نکاتی که در ادامه آمده است، توجه فرمایید.

هزینه

ممکن است هزینه تالار و باغ تالار عروسی برای شما مهم باشد، و یا در نظر داشته باشید هزینه ی کمتری را برای محل برگزاری عروسی اختصاص دهید ومقدار بیشتری از بودجه را برای پذیرایی در نظر بگیرید. یکی از مواردی را که می توانید در نظر داشته باشید، تغییر دادان تاریخ مراسم برای کاهش هزینه تالار می باشد.

محیط تالار عروسی

دکوراسیون سالن باید مناسب و زیبا باشد. حتما به سبک معماری تالار توجه داشته باشید، در نظر بگیرید فضاهای مورد نیاز برای سفره عقد و... وجود داشته باشد. کمتر تالاری را می توانید پیدا کنید که دقیقا با افکار و نظر شما از نظر فضا سازی هماهنگی داشته باشد، بنابراین توجه داشته باشید که فضاهای کافی برای اجرای ایده هایتان موجود باشد.

خدمات

علاوه بر ظاهر تالار و باغ تالار عروسی نحوه سرویس دهی و خدمات سالن نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در این خصوص می توانید به موارد زیر توجه فرمایید:

 • آیا تالار و باغ تالار عروسی محلی برای تهیه غذای مراسم دارد؟ اگر تالار دارای آشپزخانه برای طبخ غذا داشته باشد، هزینه ای برای غذا مدعوین نیز باید پرداخت کنید. بعضی از باغ تالار یا تالارهای عروسی مکانی برای تهیه غذا نداشته باشند. در اینصورت ممکن با مجموعه ای (کترینگ یا رستوران) برای تهیه غذا قرارداد داشته باشند، تا عدم هماهنگی در سرو غذا پیش نیاید. اگر تالار آشپزخانه ای برای تهیه غذا نداشته باشد و با مجموعه ای برای تهیه غذا نیز قرارداد نداشته باشد، در اینصورت شما با یک دردسر بزرگ برای تهیه غذا و هماهنگی برای سرو غذا روبرو هستید. در این مواقع باید کترینگ یا رستورانی را انتخاب کنید که امکان تهیه غذاهای بیرون بر را نیز داشته باشند.
 • آیا میز و صندلی های مورد استفاده در تالار مناسب و مورد علاقه شما هستند؟ اگر باغ تالار و تالار عروسی این آیتم را داشته باشد، در هزینه ها صرفه جویی می شود زیرا نیاز نیست برای اجاره میز و صندلی هماهنگ با تم عروسی خود هزینه ی اضافه ای را پرداخت کنید.
 • آیا خدمات نظافت (مانند تمیز کردن به موقع بشقاب های روی میز و....) در طول مراسم به خوبی انجام می شود؟ در صورتی که خدمات نظافت به خوبی انجام شود، یک ویژگی مثبت برای باغ تالار و تالار عروسی به حساب می آید. چنانچه تالار عروسی این خدمات را ارائه ندهد شما باید خدمه ای را برای اینکار در نظر بگیرید.
 • آیاسیستم های صوتی و تصویری باغ تالار و تالار عروسی مناسب است؟ در بعضی از سالن های امکانات صوتی و تصویری مناسب برای استفاده شما فراهم است، در غیر اینصورت برای آماده سازی این امکانات برای روز مراسم باید فکری بکنید.
 • آیا تالار پارکینگ اختصاصی دارد؟ اگر تالار عروسی در محوطه شهر قرار داشته باشد، یکی از الزامات آن وجود پارکینگ اختصاصی است زیرا معمولا در ساعات اولیه شب که مراسم برگزار می شود پیدا کردن پارکینگ کار مشکلی است و حتی ممکن است مهمان های شما مجبور شوند مسافتی را پیاده طی کنند. بهرحال باغ و یا تالار عروسی که دارای پارکینگ می باشد برای مهمان های شما بسیار خوشایندتر است.

موقعیت

یک تالار و باغ تالار عروسی خوب باید مجموعه ای از ویژگی ها را داشته باشد. موقعیت مکانی باغ و تالار عروسی باید به گونه ای باشد که مدعوین مسافت زیادی را برای رسیدن به تالار طی نکنند. ممکن است بعضی از مدعوین از شهرهای دیگر برای شرکت در مراسم عروسی دعوت شده باشند، در اینصورت محل اقامت آنان را به گونه ای انتخاب کنید که مسافت زیادی با تالار عروسی نداشته باشد. محل برگزاری عروسی باید از نظر دسترسی موقعیت مناسبی داشته باشند، تا مدعوین به راحتی بتوانند تالار یا باغ تالار عروسی را بیابند.

ظرفیت

اگر شما تا این قسمت از متن همراه ما بودید، می دانید که مدعوین انتظار چه باغ تالار یا تالار عروسی را دارند. شما به دو دلیل باید از ظرفیت سالن مطمئن شوید. اولا باید ظرفیت متناسب با تعداد مدعوین باشد، تا مهمانان در طول مراسم راحت باشند. دوما اگر مشکلی پیش آمد فضای تالار فضای کافی برای امداد رسانی داشته باشد.

پارکینگ

آیا محل برگزاری جشن پارکینگ دارد؟ تالار و باغ تالار خوب باید پارکینگ داشته باشد یا حتی الامکان اگر پارکینگ ندارد آیا پارکینگی در نزدیکی آن وجود دارد. اگر محل برگزاری جشن پارکینگ ندارد، برای حل این مشکل چند گزینه پیش رو دارید، از جمله:

 • شما می توانید پارکینگی را در اطراف محل برگزاری جشن برای مدعوین اجاره کنید به گونه ای که مدعوین نیاز به پرداخت هزینه ای نداشته باشند.
 • در صورتی که باغ تالار یا تالار عروسی پارکینگ ندارد و در نزدیکی آن نیز پارکینگی وجود ندارد. توجه کنید در خیابان محل برگزاری مراسم جای پارک ماشین وجود داشته باشد.

دسترسی و راحتی

دسترسی به تالار و باغ تالار عروسی به این معنی است که تمام مدعوین بتوانند به راحتی به محل برگزاری جشن بیایند. در هنگام پاسخ دادن به این سوال به مسیر مدعوین توجه کنید تا بتوانید رضایت تمام مدعوین را به دست آورید. اگر تعداد بچه های که به جشن می آیند زیاد است، باید توجه کنید که اتاقی برای استراحت کودکان (بطور مثال محلی برای تعویض پوشاک نوزادان) موجود باشد. بهتر است تالار یا باغ تالار عروسی که در نظر گرفته اید پله نداشته باشد یا دارای آسانسور باشد تا مهمانان که سالمند هستند دچار مشکل نشوند. صندلی های محل برگزاری جشن باید راحت و مناسب باشند تا مدعوین در طول جشن راحت باشند.

اکوستیک (Acoustics)

آیا برای شما اتفاق افتاده که به مراسمی دعوت شوید و آنقدر صدای موزیک زیاد باشد که حس کنید شنوایی خود را در طول مراسم از دست داده اید؟ این مسئله به دلیل اکوستیک ضعیف می باشد. اکوستیک یه واژه برای توصیف شیوه انتشار صدا در محیط می باشد. سقف هایی که پوشش داخلی دارند ممکن است به نظر دنج تر باشد، اما نیاز به صدای بلندتری دارند. بنابراین در هنگام انتخاب تالار و باغ تالار عروسی مناسب به این نکته توجه کنید که انتشار صدا در سالن به خوبی صورت بگیرد تا مجبور نشوید آنقدر صدا را زیاد کنید که مهمانان جشن اذیت شوند.

نکاتی در مورد بهترین تالار عروسی

تاریخ روز مراسم بی شک مسئله ی بسیار مهمی است که نیاز به بحث ندارد، اما بهتر است قبل از جستجو برای یافتن بهترین تالار و باغ تالار عروسی این را مد نظر قرار دهید که تاریخ دیگری برای مراسم خود در نطر بگیرید تا انتخاب تالار محدود به امکان رزرو تالار در روز خاصی نباشد.

حتما قبل ار رزرو محل برگزاری مراسم حتما تصاویری از آن را ببینید، بطور مثال عکس باغ عروسی را در جشن هایی که قبلا در آن برگزار شده است. برای این منظور به راحتی می توانید از منابع آنلاین مانند سایت ها، اپلیکیشن ها و... استفاده کنید. در پایان این نکته را در نظر بگیرید که بهترین تالار و باغ تالار عروسی باید ویژگی های یاد شده را دارا باشد. بنابراین سعی کنید قبل از مراجعه برای رزور محل عروسی عکس تالار و باغ تالار های خوب را بینید تا بتوانید با پیش زمینه ی ذهنی اقدام به انتخاب بهترین تالار عروسی در شهر خود نمایید.

ادامه مطلب...
عکس و مدل دسته گل عروس با رز سفید و قرمز و شیپوری

گل ها بخش جدایی ناپذیری از مراسم عروسی هستند، که باعث می شوند مراسم پر رنگ و لعاب تر، سرزنده تر و به یادماندنی تر شوند. نقش گل ها در عروسی فراتر از صرفا یک چیدمان است، در روز عروسی گل ها نقش مهمی را ایفا می کنند که مهمترین آن مدل دسته گل عروس می باشد. گل بخش جدایی ناپذیر هر عروسی می باشد از دسته گل خواستگاری گرفته تا عروسی بنابراین باید به آن توجه خاصی نمود. برگرفته از یک سنت اروپایی دسته گل نماد بخت و اقبل خوب و رفاه زندگی عروس در آینده می باشد. در انتهای مراسم ، عروس دسته گل خود را به طرف جمعیت خانمهای مجرد پرتاب می کند و هر خانمی که آن را بگیرد نشان دهنده ی زندگی خوب در آینده برای وی می باشد.  امروزه هنوز هم این سنت دیرینه بجا مانده و به عنوان یک اصل در مراسم ازدواج نمود پیدا کرده است. دسته گل عروس در کل مراسم توسط وی حمل می شود، بنابراین از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در انتخاب مدل و نوع گل های (رز، مروارید، لیلیوم، شیپوری و...) به کار برده شده در آن دقت زیادی صورت گیرد. اما مدل دسته گل عروس چگونه باید باشد و در انتخاب آن به چه مسائلی باید توجه کرد؟ در ادامه مطلب همراه ما باشید تا پاسخ این سوال را بیابید.

انتخاب مدل دسته گل

زمانی که شما محل مناسب برای مراسم و لباس عروسی خود را انتخاب نمودید، نوبت به انتخاب مدل دسته گل عروس می رسد.  نوع و رنگ گلها، رنگ روبان و وزن دسته گل از موارد مهمی است که باید به آن فکر کنید. تصمیم شما برای مدل و رنگ گل ها، بر گل آرایی کل مجلس عروس تاثیر خواهد گذشت. شما می توانید برای تصمیم گیری عکس دسته گل عروس و مدل آن را در فضای مجازی جستجو کنید تا یک ایده خلاقانه و زیبا داشته باشید. شما باید هنگام انتخاب دسته گل عروس سوالاتی به شرح زیر را از خود بپرسید:

 • آیا شما یک مدل کلاسیک مانند دسته گل عروس رز را می پسندید تا یک مدل جسورانه مانند لاله نارنجی یا کوکب بنفش را؟
 • گل ها و شکوفه های کوچک را دوست دارید و یا گل هایی بزرگ و چشمگیر را؟

با پاسخ دادن به این سوالات شما می تواند مدل دسته گل خواستگاری و عروسی را تعیین کنید.

الهام گرفتن

اطلاعاتی مانند رنگ های بکار رفته در تالار عروسی و مابقی تشریفات عروسی می تواند الهام بخش مفیدی برای انتخاب رنگ گلها در مدل دسته گل عروسی باشد. اغلب رنگ نقش تعیین کننده را ایفا می کند، برای مثال اگر شما رنگ آبی یا قهوه ای را دوست دارید و برای تم عروسی از همین رنگ استفاده نموده اید، بنابراین مدل دسته گل عروسی نیز باید سایه ای از همان رنگ راداشته باشد. می توانید گلی را انتخاب کنید که با دیزاین لباستان هماهنگ باشد و جلوه لباستان را نیز بیشتر نماید. گاهی اوقات دسته گل می تواند بیانگر احساسات نیز باشد. بسیاری از گل ها نماد احساسی خاط هستند بطور مثال رزماری نماد احساسات و یادآوری خاطرات است. احساسات افراد نیز می تواند الهام بخش خوبی برای انتخاب مدل دسته گل عروسی باشد.

رسمی و کلاسیک یا مدرن و خلاقانه؟

تم عروسی تان می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب مدل دسته گل عروسی باشد. عروسی کلاسیک غالبا شامل گل آرایی با رنگ های کلاسیک و مجلس رسمی می باشد،بنابران دسته گل رز سفید یا قرمز می تواند انتخاب خوبی برای این مراسم باشد. عروسی مدرن و خلاقانه شامل رنگ های جسورانه می باشد و دسته گل مروارید، ارکیده و شیپوری مناسب این نوع مراسم می باشد.

انواع مدل دسته گل عروس

دسته گل را می توان در مدل ها و اشکال مختلفی طراحی کرد ازجمله دسته گل گنبدی، آبشاری با گل هایی که تا مچ دست امتداد دارد یا تا پایین دامن لباستان امتداد داشته باشد. در اکثر دسته گل های خواستگاری، نامزدی و عروسی از سیم های مفتولی برای شکل دادن به گل ها استفاده می شود، با این شیوه می توان دسته گل عروسی را به هر شکل دلخواه دیزاین کرد.

مدل دسته گل عروس بایدبا لباس عروس هماهنگی داشته باشد، برای لباس عروسی با دامن پف دار و بلند باید از یک دسته گل پر کار استفاده شود تا جلوه لازم را داشته باشد، در حالی که گل ساده برای لباس های براق و ساده (لباس عروس اروپایی) مناسب می باشد. هیچ قانون کلی برای انتخاب گل ها وجود ندارد با این حال رعایت این نکات باعث می شود که دسته گل عروس نامتعارف به نظر نرسد، از طرفی باید مدل آن به گونه ای انتخاب شود که هنگامی عروس دسته گل را به دست می گیرد، تمام توجه ها به دسته گل عروس معطوف نشود.

ساقه دسته گل و جزئیات طراحی

ساقه دسته گل عروس یکی از اجزای مهم در طراحی آن می باشد. ممکن است ساقه بطور کامل در نوار پیچیده شده باشد تا خیلی شیک و زیبا جلوه کند. رنگ روبان یا پارچه ای که دور ساقه گل ها پیچیده می شود، هماهنگ با رنگ گل ها یا متضادبا رنگ گل ها انتخاب می شود. اگر در نظر دارید تا خودتان مدل گل ها را طراحی و دیزاین کنید، باید توجه داشته باشید اینکار شامل انتخاب مدل، انتخاب نوع و رنگ گل، استفاده از مفتول برای شکل دادن به گل ها و انتخاب روبان یا پارچه برای دیزاین ساقه گل ها می باشد. یک دسته گل خواستگاری، نامزدی و عروسی بزرگتر لزوما به معنای قیمت بیشتر نیست، بلکه قیمت آن بیشتر بستگی به نوع گل های مورد استفاده دارد. بطور مثال یک دسته گل بزرگ ساخته شده از گل رز ممکن است قیمت کمتری از یک دسته گل کوچک ساخته شده از گل شیپوری داشته باشد.

فصل

با وجود اینکه تقریبا تمام گل ها در هر فصلی از سال موجود است، اما با توجه به فصلی که مراسم در آن انجام می شودمی توانید گل های مقرون به صرفه تری را برای دسته گل عروسی در نظر بگیرید. اگر جشن عروسیتان در تابستان برگزار می شود، بهتر است از گل هایی استفده کنید که تا حدی نسبت به گرما مقاوم باشند، بطور مثال ارکیده مقاومت خوبی دارد اما یاسمن به راحتی شکننده است. بنابراین با در نظر گرفتن فصل می توانید انتخاب بهتری برای مدل دسته گل عروسی داشته باشید.

انتخاب گلفروشی

زمانی که شما نوع گل و مدل دسته گل عروسی را انتخاب کردید، نوبت به انتخاب گلفروشی می باشد. جستجو برای یافتن گلفروشی مناسب برای دیزاین گل ها را از چند ماه قبل از مراسم شروع کنید. برای این منظور می توانید از فضای مجازی استفاده نمایید، توجه داشته باشید یکی از موارد مهم در انتخاب گلفروشی دیدن عکس دسته گل عروسی است که این فروشگاه قبلا دیزاین نموده است. با گلفروشی هایی که در جستجو در فضای اینترنتی و پرس و جو از آشنایان تماس بگیرید و از آلبوم عکس های دسته گل عروس آن فروشگاه ها دیدن فرمایید. گلفروشی مناسب باید بتواند به شما بگوید آیا ایده ای که دارید قابل اجرا است یا خیر و همچنین در صورتی که ایده ی شما قابل اجرا نباشد، در تصمیم گیری برای انتخاب مدلی که با سلیقه ی شما هماهنگ باشد، به شما کمک کند. بعد از انتخاب گلفروش نوبت به جزئیات می رسد، یکی از مواردی که در انتخاب دسته گل عروس باید به آن توجه داشته باشید، مدل لباس عروس می باشد، گل ها با لباس عروس تناسب داشته باشد.

توجه به نکات یاد شده باعث می شود تا شما بتوانید تصویر دقیقی از آنچه مورد نظرتان است داشته باشید، به گونه ای که در مراسم تمام اجزاء هماهنگی داشته باشند. بطور مثال اگر تمایل دارید تا تم مراسم بنفش باشد، گل هایی را انتخاب کنید که سایه ای از این رنگ را در خود جای داده است. پس از انتخاب گلفروشی و مشاهده عکس های دسته گل عروس که قبلا توسط آنها دیزاین شده است، در مورد کل جزئیات طرح مورد نظرتان باید با فروشنده صحبت کنید تا مطمئن شوید، ایده یتان به درستی اجرا می گردد. اگر شما خودتان می خواهید  دسته گل عروس را درست کنید، باید بدانید که اینکار نیازمند وقت، حوصله و توانایی برای انجام آن می باشد. برای این منظور باید زمان زیادی را برای تمرین طرف نمایید. با برنامه ریزی و انتخاب مدل دسته گل عروس مناسب (رز سفید، رز قرمز، ارکیده و یا شیپوری) شما می توانید مطمئن شوید در روز مراسم بهترین گل ممکن را در دست خواهید داشت.

ادامه مطلب...
انتخاب دی جی(dj) و گروه موسیقی شاد عروسی

موسیقی عروسی را می توانید بر اساس رویدادهای جشن تنظیم نمایید. این موضوع مهم است که شما زمان کافی برای بررسی و انتخاب DJ و موسیقی روز عروسی بگذارید، تا بتوانید آواری مناسبی را برای روز مراسم انتخا کنید. بهتر است شما و همسرتان وقت کافی برای یافتن موسیقی مناسب بگذارید، آهنگ هایی که با روحیه شما و همسرتان سازگار باشد. شاید شما در مورد اولین رقص دونفره با همسرتان در مراسم جشن نگران هستید.  اگر گروه موسیقی یا DJ برای مجلستان در نظر دارید، آنها باید توانایی اجرای موسیقی و آهنگ هایی را شما مد نظر دارید، داشته باشند.

نکاتی برای انتخاب موسیقی

بطور کلی، جشن عروسی باید5 قطعه اصلی به شرح زیر داشته باشد:

موسیقی برای مقدمه: این موسیقی تقریبا به مدت 15 دقیقه قبل از شروع جشن و به منظور خوشامدگویی به مدعوین نواخته می شود.

موسیقی ورود عروس و داماد: این موسیقی هنگام ورود عروس و داماد به تالار یا باغ تالار عروسی نواخته می شود. موسیقی ورودی عروس و داماد از زمانی که وارد محل عروسی می شوند نواخته می شود و تا زمانی که در جایگاه عروس و داماد قرار بگیرند، ادامه خواهد داشت.

موسیقی در طول مراسم: این موسیقی در  ادامه مراسم نواخته می شود که می تواند موسیقی محلی، پاپ، رپ و... باشد. در انتخاب این موسیقی علاوه بر سلیقه ی خودتان باید مدعوین را نیز در نظر بگیرید، به عنوان مثال اگر از قومیت های مختلفی به عروس شما دعوت شده اند می توانید، یک موسیقی محلی از هر قومیت را در طول مراسم در نظر بگیرید.

آخرین موسیقی رقص: این آهنگ در آخر جشن نواخته می شود، این موزیک باید شاد و قدرتمند باشد. معمولا آخرین موسیقی با صدای بلندتر و و ریتمی سریعتر نواخته می شود.

موسیقی اتمام جشن: آخرین موسیقی که نواخته می شود، این آهنگ معمولا پر احساس می باشد و باعث می شود تا مهمان ها با حس خوبی مراسم را ترک کنند.

در ادامه مواردی را که باید در هنگام انتخاب نوع موسیقی عروسی مد نظر قرار دهید، ذکر می کنیم.

 •  تم مراسم عروسی

اگر تم مراسم عروسی تان کلاسیک و سنتی است، بهتر است آهنگ های با تم سنتی را انتخاب کنید و یا حتی می توانید یک آهنگ قدیمی انتخاب کنید تا در عروسی نواخته شود، بطور مثال یک آهنگ از  آهنگ هایی که در مراسم عروسی والدین تان نواخته شده بوده را انتخاب کنید. در حالت کلی و بطور معمول از آهنگ های معاصر برای مراسم عروسی استفاده می شوید، زوجین نیز از این نوع آهنگ ها استقبال بیشتری می کنند.

 • محل برگزاری عروسی

اگر عروسی شما در باغ تالار و در فضای باز برگزار شود، باید سیستم صوتی را در نظر بگیرید که مناسب فضای آزاد باشد. اگر در تالار عروسی برگزار می شود نباید سیستم صوتی به گونه ای باشد که صدای موسیقی باعث ناراحتی مهمان ها شود.

 • آیا تکنوازی را ترجیح می دهید

اگر شما دوست و یا فامیلی دارید که در زمینه نواختن یکی از سازهای موسیقی تبحر دارد، می توانید از وی بخواهید در عروسی شما یک و یا چند تکنوازی زیبا را اجرا کند.

 • قبل از مراسم تمرین کنید

اغلب زوج ها قبل از روز مراسم برای رقص با آهنگ هایی که در مراسم عروسیشان قرار است نواخته شود، تمرین ندارند. اگر بخواهید تا روز مراسم برای تمرین کردن صبر کنید، مطمئن باشید وقت کم خواهید آورد و در مراسم استرس خواهید داشت. تمرین رقص قبل از روز عروسی با موسیقی که در مراسم نواخته می شود، به شما کمک می کند تا تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید و به دور از استرس در مراسم حاضر شوید.

 • تصمیم بگیرید که آیا می خواهید حرفه ای ظاهر شوید یا خیر

اگر در مورد تمام جزئیات تصمیم گرفته اید و در مورد موسیقی اطلاعاتی ندارید، این احتمال وجود دارد که با انتخاب ناآگاهانه در مورد موسیقی مراسم ازدواج، از انتخاب خود پشیمان شوید. هنگامی که از تصمیم خود مطمئن شدید (انتخاب موزیک و نوع موزیک)، حتما قبل از مراسم ازدواج در این باره با گروه موسیقی مشورت کنید، زیرا آنها تجربیات زیادی در زمینه موسیقی دارند.

 • نمونه های اجرا ببینید و یا از دیگران پرس و جو کنید

اگر امکان تماشای نمونه ی اجرای زنده ای از آنها وجود ندارد، می توانید از کلیپ و فیلم های اجرا شده توسط گروه موسیقی مد نظرتان استفاده کنید.

سعی نکنید صرفا آهنگ های مد روز و معاصر را استفاده کنید، آهنگ های معاصر انتخاب خوبی می باشد، اما معمولا این آهنگ ها به اندازه کافی شنیده شدهاند. استفاده از آهنگ های تجاری جدید و آهنگ هایی که به خوبی نمی شناسید ممکن است در سال های بعدی باعث پشیمان شدن شما شوند. هنگام انتخاب آهنگ ها بهتر است، مدعوین را نیز در نظر بگیرید، درست است که این عروسی شماست اما توجه کنید که مهمان های شما نیز باید شاد شوند. بطور مثال می توانید اگر آهنگ ویژه ای در عروسی والدین شما نواخته شده است، آن را نیز استفاده کنید.

پخش صدای موسیقی و دی جی عروسی

تنظیمات پخش صدا یک آیتم بسیار مهم می باشد. اگر در منزل عروسی را برگزار می کنید، می توانید بیشتر از آکوستیک صدا دوری کنید. اگر عروسی را در هوای آزاد برگزار می کنید باید صدا به گونه ای باشد که تمام مدعوین صدا را بشنوند. برای برگزاری مراسم ازدواج، صدای موسیقی عروسی باید آماده ی مقابله با سرو صدای محیط باز را داشته باشد، بنابراین تنظیمات و امکانات باید به گونه ای باشد که مدعوین بتوانند صدای موسیقی و دی جی عروسی را بشنوند، سعی کنید یک نوازنده گیتار کلاسیک در گروه خود داشته باشید زیرا صدای گیتار به خوبی می تواند با سر و صدای موجود در فضای باز مقابله کند.

نکات پایانی

هنگام انتخاب موسیقی عروسی به نکات زیر توجه کنید:

 • سعی کنید موسیقی را در چهار چوب و سبک عروسی خودتان انتخاب کنید.
 • انتخاب آهنگ ها را فراموش نکنید، تنها به انتخاب سبک موسیقی اکتفا نکنید.
 • با مسئول تالار و یا مدیر برنامه ریزی مراسم خود در مورد اینکه چه گروه و دی جی عروسی مناسب محل برگزاری جشن شما است، صحبت کنید.
 • هنگام انتخاب موسیقی زمینه های فرهنگی و اعتقادی خود را نیز در نظر بگیرید.

می توانید بعضی از موسیقی های عروسی خود را شخصی سازی کنید، بطوریکه صرفا مختص مراسم خودتان باشد. اما در این موضوع زیاده روی نکنید و شاد بودن مدعوین را نیز در نظر بگیرید. موسیقی عروسی یکی از مهمترین اجزای روز مراسم است، زیرا موسیقی سبک و نوع مراسم شما را بیان می کند.

هنگام انتخاب موسیقی و آهنگ هایی که گروه موسیقی و یا دی جی عروسی در مراسم ازدواج شما قرار است، اجرا کند باید تمام جوانب امر از تم عروسی گرفته تا فضای عروسی را در نظر بگیرید. صدای بیش از اندازه زیاد و صدای خیلی کم مسلما خوشایند نمی باشد و باعث می شود خاطره ی خوبی از عروسی شما در ذهن مدعوین باقی نماند. سعی کنید بعد از انتخاب آهنگ ها و قبل از روز مراسم با دی جی و یا گروه موسیقی عروسی خود صحبتی داشته باشید، پس از نهایی شدن آهنگ ها بهتر است تمرینی برای ورود به مجلس و رقص با آهنگ های مورد نظرتان داشته باشید. 

ادامه مطلب...
بهترین آرایشگاه و سالن زیبایی عروس 

مراجعه به یک سالن زیبایی حرفه ای برای روز عروسی موضوعی است که به شدت توصیه می کنیم. قطعا دوست ندارد وقتی فردای روز عروسی برای شما صبحانه می آورند ظاهری پژمرئه داشته باشید، بنابراین زیرسازی آرایش شما باید به گونه ای باشد که پوست شما شاداب به نظر برسد. آرایش و گریم حرفه ای که توسط یک آرایشگاه عروس حرفه ای انجام شود، می تواند باعث گردد که در عکس ها و فیلم های عروسی بهتر به نظر برسید. اگر شما یک آرایشگر حرفه ای را انتخاب کنید دیگر نیاز نیست نگران چیزی باشید.

قبل از آنکه به دنبال آرایشگاه زنانه خوب باشید سبک آرایشی را که دوست دارید، انتخاب کنید. در این مورد که دوست دارید در روز عروسی خود با چه آرایشی ظاهر شوذ فکر کنید، سپس ایده های خود را محدود کنید تا به چند مورد برسد تا بتوانید تصمیم نهایی خود را اتخاذ نمایید. ایده های سبک گریم و آرایش را می توانید از وب سایت ها، مجلات و... استفاده کنید.

از اطرافیان خود از جمله خانواده، دوستان و همکاران پرس و جو کنید که آیا سالن زیبایی عروسی را که برای شما مناسب باشد، می شناسند؟ همچنین سعی کنید قبل هماهنگی های نهایی نمونه کارهای آرایشگر خود را بینید و زمانی که مطمئن شدید اقدام به رزرو نوبت برای روز عروسی خود نمایید. اگر شما از خدمات تشریفات عروسی برای برگذاری مراسم خود استفاده می کنید، می توانید از مدیر برنامه ریزی عروسی تان بپرسید که آیا پیشنهادی را برای انتخاب بهترین سالن زیبایی حرفه ای برای شما دارد.

سوالاتی که قبل از انتخاب سالن زیبایی باید بپرسید

 • آیا می توانید نمونه کارهای وی را ببینید؟

با دیدن نمونه کارهای آرایشگاه عروس می توانید انطباق سبک وی را با ایده ها و نظرات خود ببینید. با دیدن نمونه کارها می توانید تصور کنید که آرایشگر شما چهره ای زیبا برای شما به ارمغان میآورد یا چیزی شبیه یک کلوچه خواهید شد. آیا وی ایده و نظرات شما را دنبال می کند، یا صرفا سبک خود را کار خواهد کرد؟ به یاد داشته باشید این عروسی شماست نه جایی برای به نمایش گذاشتن توانایی های آرایشگرتان.

 • سابقه ی کاری وی چقدر است؟ چه دوره هایی را در این زمینه گذرانده است؟

اگرچه این مهمترین سوالی نیست که باید بپرسید، اما جزء مواردی است که باید مطرح شده و در نظر گرفته شود. اگر چه هنرمندی که ذاتا هنرمند است معمولا کمتر به دوره های آموزشی نیاز خواهد داشت. با این حال پرسیدن این سوال باعث می شود شناخت درستی از آرایشگر خود داشته باشید و تصمیم نهایی برای رزرو نوبت را اتخاذ کنید.

 • چند ساعت طول خواهد کشید تا شما و همراهانتان برای مراسم آماده شوید؟

اگر همراهان شما زیاد هستند، این یک سوال مهم است که شما باید بپرسید. بطور مثال اگر مراسم شما ساعت 4 بعدظهر شروع می شود، و شما 8 نفر همراه دارید، باید صبح زود در آرایشگاه عروس حاضر شوید، تا به موقع در مراسم عروسی حضور یابید. در اینصورت باید آرایشگر شما نیز بتواند کار خود را از صبح شروع کرده تا شما و همراهانتان به موقع به مراسم عروسی برسید. آرایشگر شما و دستیارانش باید بتوانند در وقت کمی همراهان شما را آماده کنند تا بتوانند شما برای شما وقت کافی داشته باشند و برای آماده کردن شما مجبور نباشند با شتاب و عجله کار کنند.

 • آیا تکراری از عکس یک مجله خواهید شد؟

همه آرایشگاه های زنانه تنها تقلیدی از عکس یک مجله را انجام نمی دهند، بعضی از آنها آرایشی مناسب سبک خود شما را انجام خواهند داد. در صورتی که با آرایشگرتان به این توافق برسید که آرایشی مشابه یک عکس داشته باشید، توجه کنید که مدل موجود در عکس از لحاظ استخوان بندی چهره متناسب با چهره ی شما باشد. فرم چشم یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنید، بنابراین توجه داشته باشید که فرم چشمان شما با مدل در عکس مشابه باشد.

 • آیا آرایش شما برای تمام روز تازه خواهد ماند؟ آرایشگر شما از چه روشی برای اینکار استفاده می کند؟ چه برند لوازم آرایشی را استفاده می کند؟

این یک مسئله مهم است که آرایشگر شما از محصولاتی با کیفیت مناسب و متناسب با پوست شما استفاده کند. محصولات حرفه ای نسبت به محصولاتی با درجه متوسط دوام و ماندگاری بیشتری خواهد داشت و برای تمام مدت مراسم تازه خواهد ماند. ممکن است خیلی از سالن های زیبایی عروس برای صرفه جویی در هزینه های خود، از محصولات آرایشی حرفه ای استفاده نمی کنند.

نکات مهم در انتخاب آرایشگاه زنانه

قبل از رزرو نوبت از آرایشگاه زنانه عروس، روزی را تعیین کنید تا آرایشگر مدل میکاپ را روی پوست شما پیاده کند و بتوانید تصمصم نهایی خود را بگیرید که آیا در روز عروسی نیز می خواهید با همین سبک در مراسم طاهر شوید. اگر می خواهید زیورآلاتی را به موهای خود اضافه کنید در آن روز این وسایل را همراه خودتان ببرید.

اگر از وسایل جانبی مانند تور، کلاه و ... استفاده می کنید، آنها را به آرایشگر خود نشان داده و تاثیر این وسایل را در سبک آرایش خود جویا شوید. اگر از این وسایلی مانند تور، تاج، کلاه، حجاب و... استفاده می کند از آرایشگر خود بپرسید آیا افزودن و حذف آنها تاثیر مثبت روی آرایش شما خواهد داشت یا خیر؟ در صورتی که تمایل به استفاده از این وسایل را دارید اما هنوز اقدامی برای خرید نکردهاید می توانید از آرایشگر خود بپرسید که آیا مکانی را می تواند به شما معرفی کند که این وسایل را خریداری و یا کرایه کنید.

نمونه کارها

یکی از مکان هایی که می تواند به شما در انتخاب بهترین آرایشگاه زنانه کمک کند، فضای مجازی می باشد. می توانید با استفاده از وب سایت، اینستاگرام و... نمونه کارهای سالن های زیبایی را ببینید و تصمیم بگیرید که آیا سبک کار وی مناسب شما می باشد؟ علاوه بر این در عکس هایی که تصویرقبل و بعد از میکاپ را نمایش می دهند، می توانید به دنبال رنگ پوست و سبک چهره ای مشابه با خودتان بگردید. نمونه کارها خیلی مهم است بنابراین آنها را دست کم نگیرید. 

تماس تلفنی با آرایشگاه

زمانی که در مورد سبک و نوع آرایش خود تصمیم گرفتید، با سالن زیبایی مدنظر خود تماس بگیرید. یک آرایشگر حرفه ای علاوه بر برخورد مناسب آرامش و اعتماد به نفس خود را هنگام پاسخگویی به والات شما حفظ خواهد کرد. اگر طی تماس تلفنی، آرایشگر شما نتواند آرامش خود را حفظ کند و برخورد پرخاشگرانه ای را با شما داشت، مطمئن باشید روز مراسم نیز نمی تواند آرامش خود را حفظ کند.

امکانات مورد نیاز

محصولات مراقبت از پوست یک عامل مهم می باشد. آرایشگر شما باید بتواند به درستی از این محصولات برای شما استفاده کند تا اینکه روز عروسی میکاپ بی عیب و نقصی را داشته باشید.

استفاده از محصولات آرایشی که علاوه بر برخوردار بودن از کیفیت مناسب، کمترین آسیب را به پوست بزنند یکی از امکاناتی است که یک آرایشگاه زنانه خوب برای شما فراهم خواهد نمود. محصولاتی که علاوه بر داتشن پوشش مناسب و کیفیت مطلوب باعث بسته شدن منافذ پوست و عدم رسیدن اکسیژن کافی به آن نشود.

رنگ مو یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنید چنانچه قصد دارید موهای خود را برای مراسم ازدواجتان رنگ کنید، مطمئن شوید که آرایشگر شما از برند رنگ مویی استفاده می کند که کمترین آسیب ممکن را به موهای شما برساند. از آنجا که باید یک الی دو هفته قبل از مراسم اقدام به رنگ کردن موهای خود بکنید، بنابراین مهم است که آرایشگر شما به موها آسیب نزند تا برای مراسم موهای شما سالم و سرحال باشد.

در پایان توجه داشته باشید که این روز شماست بنابراین می توانید هر رویایی را که در سر دارید، اجرا کنید. آرایش مو و میکاپ شما از عوامل موثر در ظاهر شما می باشد، بنابراین هر چقدر به دنبال یک آرایشگاه زنانه خوب بگردید ضرر نکرده اید.

ادامه مطلب...
تور ماه عسل: مقصد و هزینه

ماه عسل فرصت بسیار خوبی برای استراحت بعد از ماه ها استرس و نگرانی است. برای بسیاری از زوج ها این سفر بخش مهمی از زندگی آنهاست. اولین سفر رویایی و طولانی مدتی که به تنهایی با یکدیگر می روند. بعد از مراسم پر استرس ازدواج، قطعا خسته هستید و یک ماه عسل عالی حق مسلم شماست، در واقعا این سفر بخش مهمی از مراسم عروسی است که بعد از کلی خستگی ناشی از برنامه ریزی مراسم به آن احتیاج خواهید داشت.

گاهی ممکن است با انجام اشتباهاتی از جمله مشکلات در برنامه ریزی، انتخاب مقصد اشتباه و... خود را از داشتن یک ماه عسل خوب و به یادماندنی محروم کنید. در این مقاله سعی بر این داریم نکاتی را مطرح کنیم تا بتوانید برنامه ریزی ماه عسل خود را به درستی و بی عیب و نقص انجام دهید تا از سفری رویایی در کنار همسرتان لذت ببرید.

تصمیم گیری در مورد زمان مسافرت

بسیاری از زوج ها ایده ای از پیش مشخص شده در ذهنشان برای یک سفر ماه عسل ایده آل وجود دارد، اما ممکن است ایده ی شما از تعطیلات در یک منطقه ی گرمسیری تا تفریح در یک پیست اسکی متفاوت باشد.

بخش زیادی از برنامه ریزی ماه عسل شما به این موضوع بستگی دارد که برای چه مدت می توانید کار خود را تعطیل کنید. حتی اگر بتوانید سه هفته کار خود را تعطیل کنید، ممکن است برای آماده شدن برای روز مراسم عروسی نیاز باشد چند روز از این سه هفته را صرف کنید، بعلاوه باید بدانید آیا همسر شما نیز می تواند برای این مدت کار خود را تعطیل کند؟ ساید شما بخواهید همسرتان نیز به همین مدت کار خود را تعطیل کند، بنابراین باید با یکدیگر در این مورد گفتگو کنید و به جمع بندی و هدف مشخصی در مورد سفر و یا تور ماه عسل خود برسید.

تعیین مقصد

در این مرحله شما باید مقصد سفر ماه عسل خود را مشخص کنید. اگر شما و همسرتان نمی توانید سریع تصمیم بگیرید بنابراین بهتر است که چند گزینه را انتخاب کنید، سپس با یکدیگر به گفتگو بپردازید و تصمیم نهایی برای مقصد سفر را اخذ کنید.

در مورد چگونگی و مقصد ماه عسل با همسرتان مشورت کنید، این سفری است که هر دوی شما باید از آن لذت ببرید. نهایتا شما برای تصمیم گیری باید بتوانید به پرسش های زیر پاسخ دهید:

 • دوست دارید حال و هوای سفرتان چگونه باشد؟ دریا، جنگل، کوه و...
 • چه مدت از مسافرتتان را می خواهید برای استراحت صرف کنید؟
 • آیا تمایل دارید با فرهنگ های کشورهای دیگر آشنا شوید؟ یا به ماجراجویی بپردازید؟
 • آیا دوست دارید به گوشه و کنار دنیا سفر کنید؟
 • آیا می خواهید مدت زمان بیشتری را در ماه عسل باشید؟ و یا تمایل دارید قبل از برگشتن سر کار مدتی را استراحت کنید؟

بایدها و نبایدها

 1. زمان برنامه ریزی

زمان مناسب برای شروع برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد ماه عسل حدود شش الی هشت ماه قبل از مراسم می باشد. به ویژه اگر شما قصد دارید کشور دیگری را برای سفر انتخاب کنید.

 1. تصمیم گیری

برای تصمیم گیری بهتر است خودتان و همسرتان اقدام کنید و درگیر تبلیغات پر زرق و برق و گاها بی پایه و اساس نشوید. به یاد داشته باشید در صورتی که برای برنامه ریزی سفر ماه عسل خودتان از آژانس های مسافرتی و تورهای ماه عسل استفاده می کنید، حتما از اعتبار آژانس و یا شرکت خدمات مسافرتی مطمئن شوید.

 1. انتخاب برنامه ی ماه عسل مشابه فرد دیگری

برنامه ریزی عروسی آنقدر پر استرس و خسته کننده است که بعضی از زوجین ترجیح می دهند برای ماه عسل از تجربیات دوستان و یا اقوام خود که به ماه عسل رفته و راضی بوده اند استفاده کنند. اما ممکن است شما روحیه ای متفاوت داشته باشید و یا انتظار متفاوتی از سفر خود داشته باشید، بنابراین بهتر است خودتان ماه عسل را برنامه ریزی کنید، تا در انتها از اینکه برای برنامه ریزی این سفر وقت کافی صرف نکرده اید، پشیمان نشوید و یا در سال های بعد ناراحت نباشید که آیا بهتر نبود خودم سفر را برنامه ریزی می کردم؟

 1. اعتماد بیش از حد به تبلیغات

اگر از منابعی در دنیای مجازی استفاده می کنید، مطمئن شوید که منابع مورد استفاده به روز بوده و اطلاعات قدیمی و منسوخ شده ای نداشته باشد، همچنین اطمینان حاصل کنید که اطلاعات صرفا تبلیغات مغرضانه نبوده و جنبه واقعی دارند. چنانچه منبعی معتبر در دنیای مجازی وجود دارد که می توانید به اطلاعات اسناد کنید، این موضوع نکته ای بسیار مثبت است و می توانید با خیال راحت و پس از مطالعه کامل اطلاعات تصمیم خود را اتخاذ کننید.

 1. صرفا به کمک افراد حرفه ای اکتفا نکنید

این درست است که آژانس های مسافرتی، مسئولیت رزرو بلیط و ارائه خدمات مسافرتی برای مردم را دارند، اما این موضوع لزوما به معنای صرف هزینه ی بالا نیست. شما می توانید با بررسی های بیشتر و آگاهی از تخفیفات آژانس ها یک ماه عسل عالی با هزینه ی کم را داشته باشید. همچنین می توانید هنگام تماس با آژانس های مسافراتی از آنها درباره ی تخفیفات و زمان ارائه ی این تخفیفات سوال کنید و با برنامه ریزی مناسب ماه عسلی رویایی را با هزینه ای مناسب داشته باشید.

 1. هزینه و قیمت تور ماه عسل

تا چشم بر هم بزنید متوجه می شوید که هزینه های عروسی از آنچه فکر می کردید بیشتر شده است و این موضوع شما را به فکر خواهد برد که هزینه ی ماه عسل خود را کاهش دهید، اما به یاد داشته باشید که مراسم عروسی ساعت طول خواهد کشید، درحالی که سفر ماه عسل 10 الی 14 روز بطول خواهد انجامید. فکر می کنید کدام یک را بیشتر به خاطر خواهید داشت؟ شما می توانید چند شب اقامت در یک هتل پنج ستاره داشته باشید و یا با صرف هزینه ی بیشتر برای مراسم عروسیتان در نهایت تنها چند شب در یک هتل معمولی اقامت کنید.

 1. زمان آغاز ماه عسل

شاید تمایل داشته باشید مانند فیلم های تلویزیونی بلافاصله بعد از اتمام جشن عروسی به فرودگاه رفته و سفر ماه عسل خود را شروع کنید. اما معمولا به شما توصیه می شود که مدتی استراحت کنید، معمولا شما از آن همه مراسم در جشن خود خسته شده اید، آماده شدن برای مراسم، رقص، عکس گرفتن با مدعوین، خوشامدگویی و... شما را قطعا خسته کرده است، بنابراین بهتر است مدتی استراحت کنید و به خودتان فرصت دهید تا بتوانید بدون خستگی ماه عسل خود را شروع کنید نه اینکه در طول مسافرت مجبور باشید استراحت کنید.

 1. تفریح و ماجراجویی

برای بسیاری ار زوج ها ترکیبی از ماجراجویی و استراحت و آرامش یکماه عسل به یاد ماندنی و کامل را می سازد. دوست دارید به تفریح و ماجراجویی مانند کوه نوردی، جنگل پیمایی و .... بپردازید، اما به یاد داشته باشید مدتی هم برای استراحت و ریلکس شدن قرار دهید تا زمان بازگشت از ماه عسل احساس خستگی نکنید.

برای شروع یک زندگی مشترک باید برای مستقل شدن و پذیرش مسئولیت آماده شوید و هیچ چیز بهتر از یک ماه عسل عالی و به یاد ماندنی نیست، تا بتوانید بعد از آن با آرامش زندگی خود را شروع کرده و به سرکارتان برگردید. در نهایت به یاد داشته باشید هنگامی که برای مراسم عروسی برنامه ریزی می کنید به یاد داشته باشید برنامه ای هم برای ماه عسل داشته باشید تا در سال های بعد خاطره ای عالی برایتان باقی بماند.

ادامه مطلب...