banktalar.ir

مقالات/ خبرها

انتخاب بهترین مزون و مدل جدید لباس عروس

یکی از اولین مواردی که برای برنامه ریزی جشن عروسی به آن فکر می کنید، قطعا مدل لباس عروسی است. قبل از هر اقدامی باید یک ایده برای مدل لباس در نظر بگیرید. با توجه به تنوع مدل و مزون لباس عروس انتخاب لباس مناسب قطعا کار سختی است.

در اکثر موارد زمانی که عروس برای بار اول به مزون لباس عروس مراجعه می کند، ناامید می شود. سردگمی در انتخاب، فروشندگانی که سعی دارند در تصمیم شما تاثیر گذار باشند، برخود بد فروشندگان و پوشیدن مدل مناسب و ایده آلبه نظر نرسیدن با آن  و.... باعث می شود که احساس کنید باید خرید وحشتناکی داشته باشید.

اگر ایده ای برای لباس نداشته باشید، مسلما سفارش مدل مناسب کار سختی خواهد بود. برای انتخاب مدل  لباس عروس (دانتل، آستین دار، پرنسسی و یا پوشیده) می توانید از منابعی مانند اینترنت و ژورنال استفاده کنید. قبل از اینکه سراغ مزون ها بروید، بهتر است طرح لباس خود را انتخاب کنید. تصمیم بگیرید که چه مدلی و چه نوع پارچه ای را دوست دارید، مدل های جدید یا کلاسیک را می پسندید. سعی کنید زمانی کافی برای انتخاب مدل و مزون لباس عروس را در نظر بگیرید تا مجبور نشوید عجولانه لباستان را انتخاب کنید. لباس عروس یکی از مهمترین اجزاء جشن است، شما تا پایان مراسم با این لباس دیده می شوید، بنابراین باید به دقت مدل لباس را انتخاب کنید. بنابراین زمان زیادی را برای جستجو در مزون ها، مجلات مد و دنیای مجازی در نظر بگیرید، تا بهترین مدل لباس عروس جدید را انتخاب نمایید.

اگر شما در مورد جزئیات جشن شامل جواهرات، مدل مو،مدل کفش، گیفت های یادگاری مراسم و... تصمیم گرفته اید تا حدی کار خود را در انتخاب مدل لباس راحت کرده اید، زیرا با در نظر گرفتن این جزئیات می توانید مدل لباسی را انتخاب کنید که با جزئیات دیگر جشن هماهنگ باشد. بطور مثال ممکن است زمان انتخاب رنگ لباس در نطر داشته باشید سایه ای از رنگ کفش هایتان را دارا باشد.

قبل از اقدام برای خرید، بودجه ی که برای لباس قرار است صرف شود را تعیین نمایید. یکی از موارد تعیین کننده قیمت لباس عروس می باشد، زمانی که شما بودجه ی خود را مشخص نموده اید یک گام به جلو برداشته اید.

نکات مهم در انتخاب مزون عروس

\"\"

در هنگام انتخاب لباس عروس علاوه بر مدل باید به سبک عروسی به پارچه لباس و اندام خود نیز توجه کنید. پارچه های سبک مناسب جشن در فضای باز و هوای گرم است در حالی که پارچه های مخمل و ساتن برای فصل زمستان مناسب می باشد.  در انتخاب مدل لباس عروس الزامی ندارید که از سنت ها مانند سفید بودن رنگ لباس پیروی کنید، بلکه می توانید مدلی مناسب با روحیات خودتان را انتخاب کنید.

اندام

در هنگام جستجو برای مدل های جدید لباس عروس در نظر داشته باشید که یکی از ویژگی های مناسب بودن مدل این است که با اندام شما تناسب داشته باشد. لباس دکلته مورد علاقه ی خیلی از خانمها می باشد، اما قبل از سفارش این مدل لباس مطمئن شوید که مناسب اندام شما است. بطور مثال اگر شما قدبلند و لاغر هستید نباید لباس عروسی را انتخاب کنید که شما را بلندتر و لاغر مانند یک شبح نشان دهد، در عوض می توانید لباس عروسی انتخاب کنید که شما مانند یک پری دریایی نشان دهد. اگر قد شما بلند نیست از پارچه های سنگین و مدل های پرچین چندلایه اجتناب کنید زیرا شما را کوتاهتر نشان می دهد. اگر شما اندام مناسبی دارید لباس های تنگ و چسبان برای شما مناسب می باشد. سعی کنید در ابتدا تصویر درستی از حالت اندام خودو مدل لباسی که با آن هماهنگ باشد را داشته باشید تا هنگام مراجعه به مزون در انتخاب با مشکل روبرو نشوید.

جستجوی مدل مناسب

قبل از مراجعه کردن به مزون عروس و اقدام برای سفارش لباس بهتر است جستجویی برای مدل های جدید لباس عروس انجام دهید، سپس مزونی را انتخاب کنید که نمونه کار آن را دیده باشید، برای این منظور می توانید از فضای مجازی استفاده نمایید. علاوه بر این شما باید قبل از مراجعه به مزون عروس اطلاعاتی در مورد لباس عروس داشته باشید تا در انتخاب مدل دچار سردرگمی نشوید، برای این منظور می توانید از مجلات و سایت های اینترنتی که اطلاعاتی را در مورد مجالس عروسی و جزئیات آن ارائه می دهند، استفاده نمایید. با استفاده از دنیای مجازی شما می توانید نمونه کارهای مزون را بدون صرف وقت زیاد ببینید، و در نتیجه بهترین مزون را انتخاب کنید.

رویا پردازی

تصویری از خودتان را در روز عروسی مجسم کنید، چه مدل لباس عروسی را پوشیده اید؟ از چه پارچه ای تهیه شده است؟ چه رنگی می باشد؟ این کار به شما کمک می کند تا با هر مدل لباسی خودتان را تصور کنید و بتوانید تصمیم بهتری را بگیرید. اکثر خانمهایی که این روش را آزموده اند، اظهار داشتند پس از آن به دنبال همان مدل گشته اند. بنابراین قبل از اینکه سراغ مزون های عروس بروید، تصویری ذهنی از خودتان بسازید و سپس جزئیات آن را یادداشت کنید تا بتوانید مدل لباس عروس را متناسب با رویاهایتان انتخاب کنید. برای یادداشت جزئیات نیاز نیست تمام جزئیات را تجسم نموده و یادداشت نمایید، بلکه توصیفی از آنچه باید لباس تان باشد، یادداشت نمایید.

شرایط

عواملی وجود دارد که می تواند روی انتخاب مدل لباس عروس تاثیر بگذارد. این عوامل عبارتند از:

  • اگر جشن عروسی رسمی است، مدل لباس عروس دنباله دار مناسبتر می شود، بهتراست در این عروسی ها از مدل های دکلته بدون بند استفاده نمایید. اگر مراسم ازدواج غیر رسمی است و در فضایی دوستانه برگزار می شود می توانید از لباس های بدون دنباله و یا حتی کوتاه نیز استفاده نمایید.
  • اگر مراسم شما در زمستان برگزار می شود، نباید از پارچه های نازک استفاده کنید مگر اینکه کل مراسم در فضای سرپوشیده برگزار شود. اگر قصد دارید مراسم عروسی در فصل تابستان و در فضای باز برگزار مانند ساحل برگزار کنید، پارچه های سبک و نازک مناسب تر می باشد.
  • در مراسم ازدواج به سبک سنتی اکثرا از لباس سفید استفاده می شود، اماشما اجباری به پوشیدن لباس عروس سفید ندارید و می توانید از رنگی مکمل رنگ پوست خود استفاده کنید.بعضی از خانمها از رنگ های صدفی و نباتی و حتی رنگ های صورتی، آبی و قرمز استفاده می کنند.سعی کنید رنگی ا انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با شما دارد و با آن زیباتر به نظر می رسید.

زیورآلات وجواهرات

زیوراآلات و جواهرات عروس جزء مراسم می باشد، بنابراین توجه داشته باشید کدام مدل جواهرات و زیورآلات بیشترین تناسب را با لباس عروس شما دارد و یا بالعکس (اگر قصد دارید ابتدا مدل لباس عروس را انتخاب کنید، در هنگام خرید جواهرات و زیورآلات به این نکته توجه داشته باشید که با لباستان هماهنگی لازم را داشته باشد).

  • رنگ لباس سفید: طلا و جواهراتی با رنگ زرد با این رنگ لباس متناسب نمی باشد. توصیه ما استفاده از طلای سفید (پلاتین) و مروارید است.
  • رنگ لباس سفید با کریستال و سنگ: این مدل لباس به سختی با رنگ طلایی و نقره ای هماهنگی پیدا می کند. پیشنهاد ما استفاده از زیورآلاتی با رنگ مسی می باشد.
  • لباس با رنگ عاجی: بیشتر لباس هایی با این رنگ سایه ای از رنگ زرد را دارند. زیورآلاتی با این تناژ با رنگ کرم و طلایی با این رنگ هماهنگی دارد.

به محض ورود به مراسم جشن شما با لباس عروس دیده می شوید، بنابراین مهم است مدل لباس عروسی را انتخاب کنید که مناسب بوده و برازنده شما باشد. مدل لباس زیبا و پر زرق و برق شما را تبدیل به یک عروس زیبا می کند، می توانید با صرف وقت و جستجو بهترین مدل جدید لباس عروس را برای مراسم خود انتخاب کنید تا زیبایی جشن کامل شود. حتما سعی کنید قبل از مراجعه به مزون استایل جشن و سایر جزئیات را در نظر بگیرید و با توجه به آنها مدل مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. بدین ترتیب شما می توانید بهترین مدل لباس را به تن کنید. با نکات یاد شده در هر شهری (تهران، اصفهان، شیراز و....) می توانید بهترین مزون لباس عروس را انتخاب کنید.