banktalar.ir

مقالات/ خبرها

متن، مدل و طراحی کارت عروسی جدید

جشن عروسی با دعوت کردن مهمان ها آغاز می شود. بنابراین قبل از هر کاری شما باید بدانید چگونه مدعوین را به جشن دعوت کنید. انتخاب مدل و متن کارت عروسی یکی از دغدغه های اکثر زوج هایی است که برای مراسم عروسی برنامه ریزی می کنند، دشواری انتخاب متن به این دلیل است که با این متن شما مهمان ها را به جشن دعوت می کنید بنابراین تلاش برای انتخاب بهترین متن و مدل کارت عروسی امر دشواری است. درادامه نکاتی را مطرح می کنیم تا بتوانید چهارچوب کلی و یکپارچه ای را زمان انتخاب مدل و متن داشته باشید و استرس خود را در این موضوع کاهش دهید.

شروع جستجو

بهتر است شش الی هشت ماه قبل از مراسم عروسی جستجو را برای یافتن مدل کارت عروسی شروع کنید. جستجو برای یافتن مدل جدید و مناسب ممکن است چند روز، چند هفته و یا بیشتر طول بکشد، البته این زمان تا حد زیادی بستگی به مدلی (فانتزی، ترک، دست ساز، خنده دارد و یا خاص) دارد که شما انتخاب می کنید. حتما سه الی چهار ماه قبل از مراسم ازدواج کارت عروسی را سفارش داده تا بتوانید سه هفته قبل از عروسی آن را به دست مدعوین برسانید. اگر مراسم ازدواج شما مصادف با تعطیلات تقویم است، کارت عروسی را 10 هفته قبل از مراسم به دست مدعوین برسانید تا بتوانند برنامه ریزی کنند.

نکات مهم در انتخاب متن و مدل کارت

در ادامه نکاتی را مطرح می کنیم که در هنگام انتخاب متن و مدل کارت باید به آنها توجه شود. لازم به ذکر است اولین موردی که مهمان ها از مراسم شما می بینند کارت دعوت است بنابراین سعی کنید به مدل و متن آن توجه خاصی نمایید.

تطابق مدل کارت با سبک عروسی

متن کارت عروسی تا حد زیادی بیانگر سبک عروسی می باشد. بطور مثال اگر سبک عروسی شما سنتی است، جمله بندی رسمی مناسبتر است. اگر سبک عروسی شما دوستانه یا به اصطلاح خودمانی است، می توانید متنی با لحن صمیمی یا حتی طنزآمیز انتخاب کنید. متن های خاص وفانتزی برای سبک های خاص مناسب است. حتی می توانید یک متن کارت عروسی احساسی انتخاب کنید. سعی کنید متن کارت عروسی به خوبی بیانگر سبک عروسی باشد تا مهمان ها برای انتخاب لباس دچار سردرگمی نشوند.

کارت عروسی شما ممکن است برای یک خانواده بزرگ یا برای تنها یک شخص ارسال شود بنابراین متن باید به گونه ای باشد که مناسب با هر دو گروه از مدعوین باشد. بدین معنا که ممکن است شما خانواده ای متشکل از پدر و مادر همراه با فرزندان و عروس و داماد را دعوت کنید یا تنها یک فرد خاص. همچنین مطمئن شوید که کلیه جزئیات در کارت عروسی ذکر شده است.

تم رنگ جشن

هنگام انتخاب مدل کارت عروسی به رنگی که برای تزیین مراسم در نظر گرفته اید توجه کنید. می توانید از همان رنگ برای انتخاب کارت استفاده کنید یا طرح های روی کارت را به رنگ تم عروسی چاپ کنید. هر کدام از این دو روش را برای نشان دادن تم رنگ عروسی می توانید، استفاده می کنید. کارت هایی به رنگ عاجی، گرم و سفید با نوشته های به رنگ طلایی و سیاه انتخابی کلاسیک برای کارت عروسی می باشد. شما می توانید کارت هایی با رنگ های فانتزی، آستر، فلز و ... سفارش دهید، همچنین می توانید برای متن کارت از فونت هایی با رنگ های فانتزی نیز استفاده کنید البته در این صورت توجه کنید نوشته ها واضح و خوانا باشد.

انتخاب متن کارت

توجه به قواعد زبان فارسی به شما کمک می کند.  عروس و داماد می توانند متن کارت عروسی را انتخاب کنند و یا از فروشندگان کمک بخواهند تا چند متن پیشنهادی را ارائه دهند. باید در کارت عروسی تمام موارد ذکر شده باشد از جمله تاریخ، ساعت و مکان برگزاری جشن. بطور سنتی در کارت بعد از نام میزبان جمله برای درخواست آمدن مهمانان نگاشته می شود، جملاتی مانند افتخار حضور ... و امثال اینها. متن کارت عروسی باید زیبا و با معنی باشد، حتی در صورتی که از متن های طنز استفاده می کنید، باید به محتوای آن توجه داشته باشید.

متن کارت عروسی را شلوغ نکنید و تنها نکات مهم را ذکر کنید از جمله زمان و محل جشن، نام عروس و داماد، نام فامیل خانواده های عروس و داماد. متن های زیاد باعث می شود کارت شلوغ به نظر رسیده و مدعوین تمایلی به خواندن آن نداشته باشند، و گاها می تواند نشان دهنده عدم بکار بردن سلیقه در انتخاب متن باشد.

با در نظر گرفتن تمام نکات یاد شده، اید ای را در ذهن مجسم کنید و به دنبال کارت عروسی مشابه ای بگردید. یک راه جستجو در فضای اینترنت می باشد، که می توانید ایده های خوبی برای مدل و متن کارت عروسی به دست آورید. نموه های بدست آمده را خلاصه کنید و اولین پیش نویس خود از متن کارت عروسی را بنویسید. اگر اولین پیش نویس کامل نبود نگران نباشید، می توانید دوباره متن را ویرایش کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

وقتی متن پیش نویس کارت عروسی را آماده کردید، آن را به چند نفر نشان  داده و از آنها نیز مشورت بگیرید تامتن مورد نظر مختص جشن خودتان باشد.بعد از اینکه ویرایش های لازم را انجام دادید و مطمئن شدید یک متن مناسب برای کارت عروسی خود دارید. به خاطر داشته باشد قبل از اینکه متن را برای چاپ شدن روی کارت بفرستید از نظر املایی حتما متن را چک کنید.

سفارش تعدادی کارت بیشتر

همیشه تعداد کارت هایبیشتری را سفارش دهید، بطور معمول 25 الی 30 عدد کارت بیشتر از تعدادی که می خواهید به مدعوین تحویل دهید، چاپ کنید. ممکن است برای بعضی از مدعوین که راه دور هستند و کارت عروسی را باید با پست برایشان بفرستید، نیاز به ارسال مجدد کارت باشد که در اینشورت شما دغدغه ای ندارید چون تعدادیکارت برای این منظور در نظر گرفته اید. همینطور ممکن است بعضی از دوستان یا اقوام بخواهند کارت عروسی شما را به عنوان یادگاری نگهدارند و یا حتی ممکن است هنگامی که لیست مدعوین را می نوشتید فردی از قلم افتاده باشد. همچنین درصورتی که نگارش اسم مدعوین را به خطاط بسپارید بطور معمول باید 15 الی 20 کارت اضافه (در صورتی که اسن مدعوین روی پاکت نوشته شود باید پاکت اضافه تهیه کنید) به وی بدهید. با سفارش دادن تعداد بیشتری کارت عروسی شما دغدغه ای برای اضافه شدن مهمان ها ندارید، همچنین در صورتیکه کارت ها دچار خط خوردگی شوندمجبور به استفاده از آنها نیستید.

قیمت و هزینه

قیمت و هزینه کارت عروسی با توجه به مدل آن متفاوت می باشد. طراحی، رنگ، جوهر چاپ ومدل کارت عروسی قیمت را تعیین خواهد کرد. تکنیکی که برای چاپ بکار برده می شود، نوع تزئینات، طراحی منحصر به فرد و جنس پاکت می تواند به هزینه ها اضافه کند. به همین دلیل است که اگر شما از 6 ماه قبل اقدام به جستجو برای سفارش کارت نمایید، می توانید اولویت های خودرا تعیین کرده وبرآورد هزینه ای قبل از سفارش مدل کارت عروسی داشته باشید.

کارت عروسی گرانتر به معنی زیبایی بیشتر نیست. سعی کنید از رنگ ها و مدل مناسب با عروسی خود استفاده کنید تا مهمان ها بتوانند تصویر درستی از جشن شما داشته باشند. متن کارت عروسی توجه ویژه ای را می طلبد، سعی کنید متن زیبا با مفهوم و مختصر باشد. یکی از بهترین منابعی که می توانید انواع مدل کارت عروسی اعم از فانتزی، دست ساز، ترک، خنده دار و جدید را بیابید منابع اینترنتی است. در هنگام مراجعه به فروشگاه هایی که خدمات مربوز به طراحی مدل و چاپ کارت عروسی حتما نمونه کارهای آنها را ببینید. البته با استفاده از منابع اینترنتی می توانید بدون مراجعه به مراکز ارائه دهنده خدمات چاپ کارت به نمونه کارهای مجموعه دست پیدا کنید.