banktalar.ir

مقالات/ خبرها

آتلیه عکس عروس و داماد: ژورنال و ژست ها

مراسم عروسی یک اتفاق پر هیجان و چالش برانگیز است. شما باید تصمیم گیری های مهمی در انتخاب ارائه دهندگان خدمات عروسی داشته باشید، بنابراین باید از نظر وقت و هزینه سرمایه گذاری زیادی را انجام دهید، تا بتوانید هماهنگی لازم را برای روز جشن داشته باشید. یکی از آیتم هایی که باید برای این منظور هماهنگ شود آتلیه عکس عروس و داماد می باشد. انتخاب بهترین آتلیه به این جهت مهم است که یکی از خاطره انگیزترین یادگارهای جشن عروسی عکس هایی است که گرفته اید. یکی از تصمیمات مهم برای مراسم عروسی انتخاب آتلیه عروس و داماد می باشد.

ممکن است یکی از دوستان یا آشنایان شما دوربین حرفه ای داشته باشد، اما باید توجه کنید که این موضوع برای عکاسی مجلس عروسی مناسب نیست. در ادامه سعی بر این داریم با ارائه نکاتی شما در انتخاب بهترین آتلیه عکس عروس و داماد یاری نماییم

عکس مجالس عروسی

\"\"

عروسی یکی از بیادماندنی ترین روزهای زندگی هر فردی است، که همیشه به یادتان خواهند ماند. ممکن است بسیاری از زوجین به آتلیه عکس عروس و داماد به عنوان یک آیتمی که باید به شکلی از پیش تعیین شده انجام شود، نگاه کنند. در حقیقت آتلیه یک کسب و کار بزرگ می باشد و مدل عکسای برای عروس و داماد نیز یک سبک عکاسی خاص خود می باشد.

در واقع عکاسی از مجلس عروسی شامل گرفتن عکس از عروس و داماد و مدعوین می باشد. با این حال ممکن است خیلی از افراد به این مسئله به عنوان صرفا یک عکاسی معمولی نگاه کنند، که باید تنها با کیفیت بالا انجام شود. تعداد عکس های که در یک مجلس عروسی باید گرفته شود ممکن است، ممکن است گیج کننده باشد. مهمترین عکس هایی که در هر مجلس گرفته می شود عکس آتلیه عروس و داماد، مراسم عقد می باشد و مابقی عکس ها از مجلس جشن گرفته می شود. مسئله مهم در بیشتر این تصاویر ثبت شده مدل عکس آتلیه عروس و داماد می باشد. بیشترین سوژه های مطرح در عکس هایی که از مجلس گرفته می شود، شامل رقص چاقو برای کیک و رقص مدعوین می باشد، این تصاویر مهمترین گنجینه های خاطرات از روز عروسی می باشد.  علاوه بر مدعوین و عروس و داماد از اشیاء نیز ممکن است عکس گرفته شود، مانند میز کیک، سفره عقد و... .

در صورتی که می خواهید عکس های منحصر به فردی داشته باشید، بهتر است سراغ یک آتلیه تخصصی عروس و داماد بروید که البته در اینصورت ممکن است نیاز به تعداد زیادی لباس داشته باشید. ممکن است مدل عکس های اسپرت گرفته شده شامل پوشیدن لباس های مختلف در موقعیت های متفاوت باشد، البته مدل ژست های عکس عروس و داماد بستگی به آتلیه و عکاس دارد. مسئول آتلیه عروس و داماد پیشنهادهایی را مطرح می کند و شما از این بین آنها و با توجه به سلیقه و نظرات خودتان سبک مد مورد علاقه ی خود را انتخاب می کنید.

عکاس آتلیه

اولین و مهمترین کاری که مدیر آتلیه عروس و داماد باید انجام دهد ترتیب دادن جلسه ای با عروس و داماد است. در این جلسه عکاس با زوجین صحبت کرده و نطرات آنها را در مورد جزئیات و سبک عروسی جویا می شود و به توافقی در مورد نوع و سبک فیلمبرداری و عکاسی می رسند. مدیر آتلیه باید از انتظارات زوجین در مورد سبک و نوع عکاسی و فیلمبرداری اطلاع پیدا کند.

وقتی موارد فوق مورد توافق قرار گرفت عکاس باید از محل برگزاری جشن دیدن کند تا بتواند تجهیزات مورد نیاز خود را برای گرفتن بهترین عکس ها را فراهم کند. این بازدید از محل برگزاری عروسی معمولا چند روز قبل روز برگزاری مراسم توسط عکاس و یا مدیر آتلیه عروس و داماد صورت می گیرد. عکاس مجلس عروسی معمولا باید جزء اولین کسانی باشد که مجلس می آید. معمولا یک نفر همراه عکاس می آید، این شخص معمولا برای کمک کردن به عکاس و یا حمل تجهیزات همراه وی می آید.

اولین عکس های آتلیه عروس و داماد قبل از روز برگزاری مراسم گرفته می شود. این عکس ها شامل عکس های اسپرت عروس و داماد و... می باشد حتی گاهی ممکن است خانواده های عروس و داماد نیز برای گرفتن عکس یادگاری به آتلیه بروند. علاوه بر عکس های گرفته شده، عکس های نیز در مجلس عروسی گرفته می شود. یک سری عکس های کلاسیک در مجلس باید گرفته شود از جمله هنگام ورود عروس و داماد، هنگام جاری شدن خطبه عقد، هنگام بریدن کیک، هدیه کردن حلقه ها و رقص دو نفره عروس و داماد.

عروس و داماد معمولا انتظار دارند، عکاس آتلیه از مواردی مثل فضای تالار یا باغ تالار، چیدمان میز شام، سفره عقد، میوه آرایی، کیک عروسی و گل آرایی نیز عکس بگیرد. حتی بعد از اتمام جشن کار آتلیه عکس عروس و داماد به پایان نمی رسد. ممکن است به طور متوسط در هر عروسی 1000 عکس گرفته شود، اما در پایان فقط تعدادی از این عکس ها قابل استفاده هستند، عکاس فقط عکس هایی را انتخاب می کند که کیفیت مناسبی داشته باشد. ممکن است بعضی از عکس ها نیاز به روتوش داشته باشد، به همین دلیل معمولا مدیر تلیه عکس عروس و داماد برای انتخاب عکسبه آنها کمک خواهد کرد.

برنامه ریزی

\"\"

یکی از اقداماتی که عروس و داماد برای انتخاب آتلیه عکس می توانند انجام دهند، مشاهده نمونه کارهای آتلیه می باشد یکی از منابع مهم برای اینکار دنیای مجازی می باشد، به این ترتیب بدون مراجعه به دفتر آتلیه می توانید نمونه کارها را مشاهده کرد و در صورتی که مطابق با سلیقه شما بود به دفتر آن مراجعه کنید. پس از این مرحله لیستی تهیه کنید از تعداد افرادی که میخواهید عکس های یادگاری عروسو داماد را به آنها هدیه دهید.

بخشی ازبرنامه ریزی عروسی مربوط به تنظیم تاریخ و ساعت روزی که برای گرفتن عکس های اسپرت و کلیپ باید به آتلیه مراجعه کنید، همچنین نوع و مدل لباس ها نیز باید هماهنگ شود تا با ژست و مدل عکس آتلیه عروس و داماد متناسب باشد. معمولا عکاس شما باید شما را در انتخاب لباس و مدل عکس عروسی راهنمایی کند.

هزینه و قیمت

گذشته از بودجه ای که برای آتلیه عکس در نظر گرفته اید، مهمترین آیتم این است که چه انتظاری از عکس های مجلس عروسی خود دارید. بعضی از مواردی که باید در مورد آن تصمیم گیری کنید عبارتند از حالت عکس ها، نوع آلبوم و تعداد عکس ها. سعی کنید بودجه ی مناسبی را برای این بخش از مراسم ازدواج در نظر بگیرید زیرا عکس های یادگاری برای همیشه باقی می مانند و قادر به عوض کردن آنها نخواهید بود.

زمان ملاقات با عکاس آتلیه خود در مورد هزینه های کل نیز صحبت کنید و سپس مقایسه کنید هزینه ها را با موارد مشابه دیگر. همچنین در مورد هزینه هایی که ممکن است با افزودن جلوه های ویژه و ... اضافه شود نیز به گفتگو بپردازید، همچنین اگر تمایل دارید که عکاس آتلیه در کل مراسم حضور داشته باشد، در مورد هزینه و قیمت آن نیز صحبت کنید تا جمع بندی کلی نسبت به هزینه ها داشته باشید. هزینه های آتلیه عروس و داماد تا حد زیادی بستگی دارد به:

  • هزینه های سفر برای گرفتن عکس های اسپرت.
  • زمانی که عکاس در مجلس حضور خواهد داشت.
  • سطح تجربه عکاس آتلیه.
  • تجهیزات مورد استفاده.
  • روتوشی که بعد از گرفتن عکس ها انجام می شود.

به یاد داشته باشی انتخاب آتلیه عروس و داماد از آن جهت مهم است که عکس ها و فیلمبرداری مجلس اصلی ترین یادگاری است که از روز عروسی برای شما باقی می ماند. در انتخاب آتلیه تخصصی عروس و داماد سعی کنید حتما نمونه کارها را از منابع موجود در دنیای مجازی یافته و از کیفیت کار مجموعه مورد نظر اطمینان حاصل کنید. پس از مراجعه به مجموعه مورد نظر علاوه بر صحبت و گفتگو در مورد تمام جوانب امر، ژورنال آتلیه عروس و داماد مجموعه را ببینید، تا بتوانید بهترین آتلیه را انتخاب کنید.