banktalar.ir

مقالات/ خبرها

طلا و جواهرات عروس: عکس و مدل سرویس

انتخاب مدل طلا و جواهر عروس می تواند یک چالش بزرگ برای عروس خانوم ها باشد. با توجه  به گزینه های زیادی که برای انتخاب است، سعی کردیم در ادامه قوانینی را ارائه دهید که برای تصمیم گیری به شما کمک کند.  سرویس طلا و جواهر عروس باید به گونه ای باشد که با لباس وی تناسب داشته باشد، نه اینکه آنقدر جلوه داشته باشد که به تنهایی خودنمایی کند.  اگر لباس خیلی پر زرق و برق باشد در اینصورت مدل زیورآلات عروس باید ساده باشد، رنگ لباس، رنگ زیورآلات و جواهرات باید در نظر گرفته شود تا با یکدیگرعدم تطابق نداشته باشند.

بطور مثال لباس عروس دکلته یا یقه هفت برای به نمایش گذاشتن یک سینه ریز زیبا مناسب می باشد، در صورتی که لباس با یقه بسته برای به نمایش گذاشتن یک جفت گوشواره زیبا مناسب می باشد. بطور کلی لباس هایی با یقه باز برای استفاده از گردنبند ها مناسب تر است در حالی که لباسی با یقه بسته ممکن است فقط نیاز به یک جفت گوشواره داشته باشد. استرس نداشته باشید، با توجه به تمام جنبه های عروسی از جمله لباس، آرایش و مدل موی عروس می توانید به سادگی سرویس طلا و جواهر عروسی را انتخاب کنید. هنگام خرید نه تنها باید سبک لباس و رنگ آن را در نظر بگیرید بلک باید به نوع خط گردن (خطی که یقه لباس با گردن ایجاد می کند) خود نیز توجه داشته باشید. اطلاع داشتن از این موضوع که طلای زرد و یا سفید با چه سایه ای از رنگ سفید لباس عروس هماهنگی بیشتری دارد برای شروع یک گام موثر است.

لباس کاملا سفید: طلا و جواهر زرد با این رنگ هماهنگی ندارد، بنابراین پیشنها می کنیم که از پلاتین (طلای سفید) و یا مروارید استفاده کنید.

لباس هایی که سنگ روی آن کار شده: طلای زرد برای استفاده مناسب تر می باشد، زیرا طلای سفید در این لباس ها جلوه ای نخواهد داشت. البته از مروارید نیز می توانید استفاده کنید.

لباس عاجی رنگ: برای این رنگ لباس طلای سفید و مروارید مناسب است زیرا طلای زرد با این لباس ها هماهنگی ندارند.

در ادامه به شرح کاملتری از این موضوعات خواهیم پرداخت.

نکات مهم در انتخاب مدل طلا و جواهر

برای شروع این مهم است که رنگ و مدل سرویس طلا و جواهر عروس با رنگ و نوع لباس عروس هماهنگ باشد. رنگ و مدل لباس عروس و خط گردن مواردی است که در انتخاب مدل و رنگ سرویس عروس کارایی بسیاری دارند، بنابراین به منظور هماهنگی کلی عروس خانم باید در هنگام انتخاب به این جنبه ها توجه داشته باشد.

رنگ

امروزه در بازار لباس های عروسی بسیاری با سایه رنگ سفید وجود دارد. هر رنگی از طلا و جواهرات را می توان با سایه های مختلفی هماهنگ کرد. هر چند ممکن است این امر کم اهمیت به نظر برسد، اما هماهنگی رنگ سرویس طلا و جواهر عروس با لباس وی باعث می شود جلوه ی بهتری داشته باشید. اگر قصد دارید لباس کاملا سفید رنگ بپوشید، هیچوقت از رنگ زرد برای زیورآلات استفاده نکنید. زیورآلات رنگ زرد با رنگ سفیدی که سایه ی تیره ای از رنگ زرد را دارد بخوبی هماهنگ می شود. توجه داشته باشید زیورآلات بخشی از عروسی شما می باشد، بنابراین باید رنگ و نوع فلز آن با رنگ لباس و آرایش هماهنگی داشته باشد تا جلوه ی زیباتری را به نمایش بگذارد.

هیچ چیزی بدتر از عدم تطابق رنگ سنگ ها و فلزی که روی آن ست شده است، نیست. نگین های اتمی، الماس و زیرگونیا هر کدام تلئلو متفاوتی دارند. می توانید مروارید را با جواهرات رنگی ست کنید، اما مطمئن شوید که در تضاد با یکدیگر نیستند.

خط گردن

اصلی ترین موردی که باید در انتخاب سرویس طلا و جواهر عروسی به آن توجه داشت خط گردن می باشد. خط گردن V-شکل جلوه گردنبد را بیشتر می کند، حتی یک گردنبد شلوغ و بزرگ نیز با خط گردن V-شکل بسیار زیبا و متناسب می باشد، در مقابل، انتخاب گردنبد بزرگ و شلوغ برای لباس عروسی با یقه پوشیده، انتخاب ایده آلی محسوب نمی شود، در عوض استفاده از وسایل تزئین مو و گوشواره های بلند بسیار زیبا می باشد.  با این حال اگر عروسی تصمیم بر این داشت که علیرغم بالا بودن خط گردن از گردنبد استفاده کند باید توجه داشته باشد که گردنبند کاملا اندازه دور گردن باشد و حالت آویختن به خود نگیرد. برای لباس های عروس با یقه دور گردنی هماهنگی گردنبند خیلی مشکل می باشد، زیرا در این لباس ها دور گردن فرد خالی نمی ماند بنابراین گردنبد جلوه ای ندارد.

تزئینات مو

اگر بخواهید از تزئینات مو استفاده کنید، باید تصمیم بگیرید که از چه نوع جواهرات مو استفاده کنید، تاج و یا سنجاق سر نگین دار. البته باز هم مهم است که این جواهرات بکار برده شده، جلوه ی بیش از اندازه نداشته باشد. اگر قصد دارید از حجاب مو استفاده کنید استفاده از تاج و یا کلاه مناسب می باشد. طلا و جواهر عروس نباید به گونه ای انتخاب شوند که توجه همگان را صرفا به سرویس طلا و جواهرات معطوف کند. اگر حجاب استفاده شده کمتر باشد، بنابراین می توانید از سنجاق سر کوچک نیز استفاده کنید. اگر شما از تزئینات مو مانند تاج و یا کلاه استفاده می کنید، دیگر بکار بردن مواردی مانند نگین مو نیاز نمی باشد. قبل از انتخاب جواهرات و تزئینات مو، مطمئن شوید که با لباس و دیگر طلا و جواهرات عروس در تضاد نباشند، بلکه یکدیگر را کامل کنند. تزئینات مو مانند تاج، سنجاق سر و ... روی موهای تیره جلوه بیشتری دارند. با دقت انتخاب کند و مطمئن شوید که مدل آن با سبک کلی لباس و دیگر جواهرات هماهنگی داشته باشد.

مدل طلا و جواهرات

هر لباس عروسی دارای سبک و مدل خاص خود است که می توانید از آن برای انتخاب مدل سرویس طلا عروس استفاده کنید، بنابراین توجه داشته باشید که لباس با مدل زیورآلات هماهنگ باشد. این هماهنگی باعث می شود عروس هنگام حضور در مجلس جلوه ی بیشتری داشته باشد. به شکل سنتی عروس خانم ها معمولا از یک گردنبد با تزئین الماس همراه با دستبند و گوشواره استفاده می کنند. اگر لباس عروس مدرن می پوشید، می توانید مدل طلا و جواهرات عروسی مدرن در اشکال هندسی متفاوت را نیز انتخاب کنید. اگر از لباس هایی استفاده می کنید که دامنی با جنس پارچه لخت دارند (مانند حریر) استفاده از تزئینات مو مانند سنجاق سر می تواند بسیار زیبا و شیک باشد. پوشیدن لباس ساده این امکان را برای شما فراهم می کند که از زیورآلات شلوغ استفاده کنید در حالی که این مدل زیورآلات برای سایر لباس ها مناسب نیست و بیش از حد خودنمایی می کند.

باید هماهنگی بین جلوه عروس و سبک عروسی وجود داشته باشد. بطور مثال اگر سبک عروسی سنتی می باشد، استقاده از لباس و زیورآلات به سبک کلاسیک تناسب بیشتری دارد. بنابراین باید سبک عروسی خود را بشناسید و جنبه های مختلف عروسی را با آن هماهنگ کنید. اگر لباس عروسی را از گیپور و تور تهیه می کنید، می توانید در جنبه های دیگر مراسم عروسی نیز از انواع تورهای زیبا استفاده کنید. در نهایت توجه داشته باشید، عروسی باید منسجم بوده تا زیبا به نظر برسد، در همین راستا لباس و مدل سرویس طلا و جواهر عروس باید بازتابی از عروس باشد.

سخن پایانی

انتخاب سرویس طلا عروس باید یک تجربه لذت بخش برای تکمیل جلوه عروس باشد. وی باید جنبه های بسیاری را برای انتخاب مد نظر قرار دهد از جمله مدل و رنگ لباس عروس، نوع فلز و رنگ زلا و جواهر عروسی و خط گردن را در نظر بگیرد. سرویس طلا و جواهر باید به گونه ای انتخاب شود که جلوه عروس را بهتر نماید نه به دلیل عدم تطابق و هماهنگی ظاهری خسته کننده به عروس بدهد. در انتخاب سرویس طلا عروس بدون نگین یا با نگین باید جلوه از نگاه و ظاهر عروس بازتاب شود تا زیبایی آن را دوچندان سازد. با هر بودجه ای می توانید طلا و جواهر مناسب خود را بیابید، می توانید برای الهام گرفتن از وب سایت ها و عکس طلا و جواهر نیز استفاده کنید و همیشه به یاد داشته باشید جلوه ی کلی عروس باید زیبا به نظر برسد و لباس، آرایش، مدل مو و زیورآلات باید در تناسب کامل با یکدیگر باشند.