banktalar.ir

مقالات/ خبرها

انتخاب بهترین باغ و تالار عروسی همراه با عکس

اولین کاری که در برنامه ریزی عروسیتان باید انجام دهید،انتخاب بهترین تالار و باغ تالار عروسی مناسب برای بهترین روز زندگیتان است. در انتخاب باغ یا تالار عروسی مناسب مسئله فراتر از گل آرایی و تزئینات سالن می باشد. زمانی که تصور می کنید تمام تالار های شهر محل سکونت خود را بررسی نموده اید، قطعا هنوز هم مکان هایی برای بازدید وجود دارد، در ادامه مواردی را ذکر خواهیم کرد که در انتخاب محل مناسب برای برگزاری جشن باید مورد نطر قرار دهید.

هنگام برنامه ریزی برای مراسم باید مجموعه ای از تصمیمات را برای برگزای یک مراسم عالی اتخاذ کنید. لازم به ذکر است انتخاب تالار و باغ عروسی مناسب، مهمترین تصمیم برای برگزای جشن می باشد، زیرا بعضی از موارد دیگر مانند گل آرایی و تزئینات تا حد زیادی به تالار عروسی بستگی دارد.

قبل از مراجعه برای بازدید از محل تالار، از نکات زیر اطلاع پیدا کنید:

 • هزینه
 • ظرفیت تالار ازدواج
 • نوع مراسم (رسمی، دوستانه)

زمانی که درباره ی این سه آیتم تحقیقات لازم را انجام دادید، می توانید برای بازدید از محل اقدام کنید. بهتر است 6 ماه قبل از تاریخ مراسم، نسبت به رزرو باغ تالار و تالار عروسی اقدام کنید. این فرصت 6ماه به شما این امکان را می دهد تا بقیه تشریفات عروسی را برای روز مراسم هماهنگ کنید.

انتخاب باغ تالار و تالار عروسی مناسب برای مراسم، قطعا نیاز به زمان زیادی خواهد داشت.  خوشبختانه چند راه حل برای کاهش این زمان وجود دارد:

 • از اطرافیان و آشنایان خود در مورد تالار و باغ عروسی خوب پرس وجو کنید.
 • می توانید از منابع آنلاین برای بررسی و جستجو استفاده کنید.

 

قبل از پرداختن به ادامه متن لازم به ذکر است که سعی کنید قبل از شروع به جستجو برای یافتن یک باغ یا تالار عروسی خوب یک لیست تهیه کنید از تمام مواردی که تمایل دارید محل برگزاری عروسیتان داشته باشد. در ادامه مقاله سعی بر این داریم تا با بررسی ویژگی هایی که یک تالار عروسی خوب باید داشته باشد، شما را در تهیه این لیست یاری دهیم.

سعی کنید هنگام تهیه این لیست به هر آنچه که دوست دارید محل برگزاری جشن به آن مجهز باشد فکر کنید، حتی به مواردی مانند اینکه چه فردی از بستگان شما در جشن به شما کمک می کند. تالار و باغ تالار عروسی را انتخاب نکنید مگر اینکه بتوانید تمام آنچه که از نظر شما برای جشن ضروری است در آن محل بیابید. از رویاپردازی در این مورد نهراسید، اما سعی کنید واقع بین باشید و از صرف هزینه برای مسائلی که به نظرتان اهمیت ندارند خودداری کنید. در نهایت به یاد داشته باشید این جشن عروسی شماست بنابراین مهمترین نکته ای که برای انتخاب تالار و باغ تالار عروسی خوب باید در نظر داشته باشید این مطلب است که به شما و مهمان هایتان در .محل برگزاری عروسی خوش بگذرد

 انتخاب باغ تالار خوب

هنگامی که قصد دارید تالار یا باغ تالار عروسی را برای مراسم ازدواج خود رزرو کنید بهتر است به نکاتی که در ادامه آمده است، توجه فرمایید.

هزینه

ممکن است هزینه تالار و باغ تالار عروسی برای شما مهم باشد، و یا در نظر داشته باشید هزینه ی کمتری را برای محل برگزاری عروسی اختصاص دهید ومقدار بیشتری از بودجه را برای پذیرایی در نظر بگیرید. یکی از مواردی را که می توانید در نظر داشته باشید، تغییر دادان تاریخ مراسم برای کاهش هزینه تالار می باشد.

محیط تالار عروسی

دکوراسیون سالن باید مناسب و زیبا باشد. حتما به سبک معماری تالار توجه داشته باشید، در نظر بگیرید فضاهای مورد نیاز برای سفره عقد و... وجود داشته باشد. کمتر تالاری را می توانید پیدا کنید که دقیقا با افکار و نظر شما از نظر فضا سازی هماهنگی داشته باشد، بنابراین توجه داشته باشید که فضاهای کافی برای اجرای ایده هایتان موجود باشد.

خدمات

علاوه بر ظاهر تالار و باغ تالار عروسی نحوه سرویس دهی و خدمات سالن نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در این خصوص می توانید به موارد زیر توجه فرمایید:

 • آیا تالار و باغ تالار عروسی محلی برای تهیه غذای مراسم دارد؟ اگر تالار دارای آشپزخانه برای طبخ غذا داشته باشد، هزینه ای برای غذا مدعوین نیز باید پرداخت کنید. بعضی از باغ تالار یا تالارهای عروسی مکانی برای تهیه غذا نداشته باشند. در اینصورت ممکن با مجموعه ای (کترینگ یا رستوران) برای تهیه غذا قرارداد داشته باشند، تا عدم هماهنگی در سرو غذا پیش نیاید. اگر تالار آشپزخانه ای برای تهیه غذا نداشته باشد و با مجموعه ای برای تهیه غذا نیز قرارداد نداشته باشد، در اینصورت شما با یک دردسر بزرگ برای تهیه غذا و هماهنگی برای سرو غذا روبرو هستید. در این مواقع باید کترینگ یا رستورانی را انتخاب کنید که امکان تهیه غذاهای بیرون بر را نیز داشته باشند.
 • آیا میز و صندلی های مورد استفاده در تالار مناسب و مورد علاقه شما هستند؟ اگر باغ تالار و تالار عروسی این آیتم را داشته باشد، در هزینه ها صرفه جویی می شود زیرا نیاز نیست برای اجاره میز و صندلی هماهنگ با تم عروسی خود هزینه ی اضافه ای را پرداخت کنید.
 • آیا خدمات نظافت (مانند تمیز کردن به موقع بشقاب های روی میز و....) در طول مراسم به خوبی انجام می شود؟ در صورتی که خدمات نظافت به خوبی انجام شود، یک ویژگی مثبت برای باغ تالار و تالار عروسی به حساب می آید. چنانچه تالار عروسی این خدمات را ارائه ندهد شما باید خدمه ای را برای اینکار در نظر بگیرید.
 • آیاسیستم های صوتی و تصویری باغ تالار و تالار عروسی مناسب است؟ در بعضی از سالن های امکانات صوتی و تصویری مناسب برای استفاده شما فراهم است، در غیر اینصورت برای آماده سازی این امکانات برای روز مراسم باید فکری بکنید.
 • آیا تالار پارکینگ اختصاصی دارد؟ اگر تالار عروسی در محوطه شهر قرار داشته باشد، یکی از الزامات آن وجود پارکینگ اختصاصی است زیرا معمولا در ساعات اولیه شب که مراسم برگزار می شود پیدا کردن پارکینگ کار مشکلی است و حتی ممکن است مهمان های شما مجبور شوند مسافتی را پیاده طی کنند. بهرحال باغ و یا تالار عروسی که دارای پارکینگ می باشد برای مهمان های شما بسیار خوشایندتر است.

موقعیت

یک تالار و باغ تالار عروسی خوب باید مجموعه ای از ویژگی ها را داشته باشد. موقعیت مکانی باغ و تالار عروسی باید به گونه ای باشد که مدعوین مسافت زیادی را برای رسیدن به تالار طی نکنند. ممکن است بعضی از مدعوین از شهرهای دیگر برای شرکت در مراسم عروسی دعوت شده باشند، در اینصورت محل اقامت آنان را به گونه ای انتخاب کنید که مسافت زیادی با تالار عروسی نداشته باشد. محل برگزاری عروسی باید از نظر دسترسی موقعیت مناسبی داشته باشند، تا مدعوین به راحتی بتوانند تالار یا باغ تالار عروسی را بیابند.

ظرفیت

اگر شما تا این قسمت از متن همراه ما بودید، می دانید که مدعوین انتظار چه باغ تالار یا تالار عروسی را دارند. شما به دو دلیل باید از ظرفیت سالن مطمئن شوید. اولا باید ظرفیت متناسب با تعداد مدعوین باشد، تا مهمانان در طول مراسم راحت باشند. دوما اگر مشکلی پیش آمد فضای تالار فضای کافی برای امداد رسانی داشته باشد.

پارکینگ

آیا محل برگزاری جشن پارکینگ دارد؟ تالار و باغ تالار خوب باید پارکینگ داشته باشد یا حتی الامکان اگر پارکینگ ندارد آیا پارکینگی در نزدیکی آن وجود دارد. اگر محل برگزاری جشن پارکینگ ندارد، برای حل این مشکل چند گزینه پیش رو دارید، از جمله:

 • شما می توانید پارکینگی را در اطراف محل برگزاری جشن برای مدعوین اجاره کنید به گونه ای که مدعوین نیاز به پرداخت هزینه ای نداشته باشند.
 • در صورتی که باغ تالار یا تالار عروسی پارکینگ ندارد و در نزدیکی آن نیز پارکینگی وجود ندارد. توجه کنید در خیابان محل برگزاری مراسم جای پارک ماشین وجود داشته باشد.

دسترسی و راحتی

دسترسی به تالار و باغ تالار عروسی به این معنی است که تمام مدعوین بتوانند به راحتی به محل برگزاری جشن بیایند. در هنگام پاسخ دادن به این سوال به مسیر مدعوین توجه کنید تا بتوانید رضایت تمام مدعوین را به دست آورید. اگر تعداد بچه های که به جشن می آیند زیاد است، باید توجه کنید که اتاقی برای استراحت کودکان (بطور مثال محلی برای تعویض پوشاک نوزادان) موجود باشد. بهتر است تالار یا باغ تالار عروسی که در نظر گرفته اید پله نداشته باشد یا دارای آسانسور باشد تا مهمانان که سالمند هستند دچار مشکل نشوند. صندلی های محل برگزاری جشن باید راحت و مناسب باشند تا مدعوین در طول جشن راحت باشند.

اکوستیک (Acoustics)

آیا برای شما اتفاق افتاده که به مراسمی دعوت شوید و آنقدر صدای موزیک زیاد باشد که حس کنید شنوایی خود را در طول مراسم از دست داده اید؟ این مسئله به دلیل اکوستیک ضعیف می باشد. اکوستیک یه واژه برای توصیف شیوه انتشار صدا در محیط می باشد. سقف هایی که پوشش داخلی دارند ممکن است به نظر دنج تر باشد، اما نیاز به صدای بلندتری دارند. بنابراین در هنگام انتخاب تالار و باغ تالار عروسی مناسب به این نکته توجه کنید که انتشار صدا در سالن به خوبی صورت بگیرد تا مجبور نشوید آنقدر صدا را زیاد کنید که مهمانان جشن اذیت شوند.

نکاتی در مورد بهترین تالار عروسی

تاریخ روز مراسم بی شک مسئله ی بسیار مهمی است که نیاز به بحث ندارد، اما بهتر است قبل از جستجو برای یافتن بهترین تالار و باغ تالار عروسی این را مد نظر قرار دهید که تاریخ دیگری برای مراسم خود در نطر بگیرید تا انتخاب تالار محدود به امکان رزرو تالار در روز خاصی نباشد.

حتما قبل ار رزرو محل برگزاری مراسم حتما تصاویری از آن را ببینید، بطور مثال عکس باغ عروسی را در جشن هایی که قبلا در آن برگزار شده است. برای این منظور به راحتی می توانید از منابع آنلاین مانند سایت ها، اپلیکیشن ها و... استفاده کنید. در پایان این نکته را در نظر بگیرید که بهترین تالار و باغ تالار عروسی باید ویژگی های یاد شده را دارا باشد. بنابراین سعی کنید قبل از مراجعه برای رزور محل عروسی عکس تالار و باغ تالار های خوب را بینید تا بتوانید با پیش زمینه ی ذهنی اقدام به انتخاب بهترین تالار عروسی در شهر خود نمایید.