banktalar.ir

مقالات/ خبرها

عکس و مدل دسته گل عروس با رز سفید و قرمز و شیپوری

گل ها بخش جدایی ناپذیری از مراسم عروسی هستند، که باعث می شوند مراسم پر رنگ و لعاب تر، سرزنده تر و به یادماندنی تر شوند. نقش گل ها در عروسی فراتر از صرفا یک چیدمان است، در روز عروسی گل ها نقش مهمی را ایفا می کنند که مهمترین آن مدل دسته گل عروس می باشد. گل بخش جدایی ناپذیر هر عروسی می باشد از دسته گل خواستگاری گرفته تا عروسی بنابراین باید به آن توجه خاصی نمود. برگرفته از یک سنت اروپایی دسته گل نماد بخت و اقبل خوب و رفاه زندگی عروس در آینده می باشد. در انتهای مراسم ، عروس دسته گل خود را به طرف جمعیت خانمهای مجرد پرتاب می کند و هر خانمی که آن را بگیرد نشان دهنده ی زندگی خوب در آینده برای وی می باشد.  امروزه هنوز هم این سنت دیرینه بجا مانده و به عنوان یک اصل در مراسم ازدواج نمود پیدا کرده است. دسته گل عروس در کل مراسم توسط وی حمل می شود، بنابراین از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در انتخاب مدل و نوع گل های (رز، مروارید، لیلیوم، شیپوری و...) به کار برده شده در آن دقت زیادی صورت گیرد. اما مدل دسته گل عروس چگونه باید باشد و در انتخاب آن به چه مسائلی باید توجه کرد؟ در ادامه مطلب همراه ما باشید تا پاسخ این سوال را بیابید.

انتخاب مدل دسته گل

زمانی که شما محل مناسب برای مراسم و لباس عروسی خود را انتخاب نمودید، نوبت به انتخاب مدل دسته گل عروس می رسد.  نوع و رنگ گلها، رنگ روبان و وزن دسته گل از موارد مهمی است که باید به آن فکر کنید. تصمیم شما برای مدل و رنگ گل ها، بر گل آرایی کل مجلس عروس تاثیر خواهد گذشت. شما می توانید برای تصمیم گیری عکس دسته گل عروس و مدل آن را در فضای مجازی جستجو کنید تا یک ایده خلاقانه و زیبا داشته باشید. شما باید هنگام انتخاب دسته گل عروس سوالاتی به شرح زیر را از خود بپرسید:

  • آیا شما یک مدل کلاسیک مانند دسته گل عروس رز را می پسندید تا یک مدل جسورانه مانند لاله نارنجی یا کوکب بنفش را؟
  • گل ها و شکوفه های کوچک را دوست دارید و یا گل هایی بزرگ و چشمگیر را؟

با پاسخ دادن به این سوالات شما می تواند مدل دسته گل خواستگاری و عروسی را تعیین کنید.

الهام گرفتن

اطلاعاتی مانند رنگ های بکار رفته در تالار عروسی و مابقی تشریفات عروسی می تواند الهام بخش مفیدی برای انتخاب رنگ گلها در مدل دسته گل عروسی باشد. اغلب رنگ نقش تعیین کننده را ایفا می کند، برای مثال اگر شما رنگ آبی یا قهوه ای را دوست دارید و برای تم عروسی از همین رنگ استفاده نموده اید، بنابراین مدل دسته گل عروسی نیز باید سایه ای از همان رنگ راداشته باشد. می توانید گلی را انتخاب کنید که با دیزاین لباستان هماهنگ باشد و جلوه لباستان را نیز بیشتر نماید. گاهی اوقات دسته گل می تواند بیانگر احساسات نیز باشد. بسیاری از گل ها نماد احساسی خاط هستند بطور مثال رزماری نماد احساسات و یادآوری خاطرات است. احساسات افراد نیز می تواند الهام بخش خوبی برای انتخاب مدل دسته گل عروسی باشد.

رسمی و کلاسیک یا مدرن و خلاقانه؟

تم عروسی تان می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب مدل دسته گل عروسی باشد. عروسی کلاسیک غالبا شامل گل آرایی با رنگ های کلاسیک و مجلس رسمی می باشد،بنابران دسته گل رز سفید یا قرمز می تواند انتخاب خوبی برای این مراسم باشد. عروسی مدرن و خلاقانه شامل رنگ های جسورانه می باشد و دسته گل مروارید، ارکیده و شیپوری مناسب این نوع مراسم می باشد.

انواع مدل دسته گل عروس

دسته گل را می توان در مدل ها و اشکال مختلفی طراحی کرد ازجمله دسته گل گنبدی، آبشاری با گل هایی که تا مچ دست امتداد دارد یا تا پایین دامن لباستان امتداد داشته باشد. در اکثر دسته گل های خواستگاری، نامزدی و عروسی از سیم های مفتولی برای شکل دادن به گل ها استفاده می شود، با این شیوه می توان دسته گل عروسی را به هر شکل دلخواه دیزاین کرد.

مدل دسته گل عروس بایدبا لباس عروس هماهنگی داشته باشد، برای لباس عروسی با دامن پف دار و بلند باید از یک دسته گل پر کار استفاده شود تا جلوه لازم را داشته باشد، در حالی که گل ساده برای لباس های براق و ساده (لباس عروس اروپایی) مناسب می باشد. هیچ قانون کلی برای انتخاب گل ها وجود ندارد با این حال رعایت این نکات باعث می شود که دسته گل عروس نامتعارف به نظر نرسد، از طرفی باید مدل آن به گونه ای انتخاب شود که هنگامی عروس دسته گل را به دست می گیرد، تمام توجه ها به دسته گل عروس معطوف نشود.

ساقه دسته گل و جزئیات طراحی

ساقه دسته گل عروس یکی از اجزای مهم در طراحی آن می باشد. ممکن است ساقه بطور کامل در نوار پیچیده شده باشد تا خیلی شیک و زیبا جلوه کند. رنگ روبان یا پارچه ای که دور ساقه گل ها پیچیده می شود، هماهنگ با رنگ گل ها یا متضادبا رنگ گل ها انتخاب می شود. اگر در نظر دارید تا خودتان مدل گل ها را طراحی و دیزاین کنید، باید توجه داشته باشید اینکار شامل انتخاب مدل، انتخاب نوع و رنگ گل، استفاده از مفتول برای شکل دادن به گل ها و انتخاب روبان یا پارچه برای دیزاین ساقه گل ها می باشد. یک دسته گل خواستگاری، نامزدی و عروسی بزرگتر لزوما به معنای قیمت بیشتر نیست، بلکه قیمت آن بیشتر بستگی به نوع گل های مورد استفاده دارد. بطور مثال یک دسته گل بزرگ ساخته شده از گل رز ممکن است قیمت کمتری از یک دسته گل کوچک ساخته شده از گل شیپوری داشته باشد.

فصل

با وجود اینکه تقریبا تمام گل ها در هر فصلی از سال موجود است، اما با توجه به فصلی که مراسم در آن انجام می شودمی توانید گل های مقرون به صرفه تری را برای دسته گل عروسی در نظر بگیرید. اگر جشن عروسیتان در تابستان برگزار می شود، بهتر است از گل هایی استفده کنید که تا حدی نسبت به گرما مقاوم باشند، بطور مثال ارکیده مقاومت خوبی دارد اما یاسمن به راحتی شکننده است. بنابراین با در نظر گرفتن فصل می توانید انتخاب بهتری برای مدل دسته گل عروسی داشته باشید.

انتخاب گلفروشی

زمانی که شما نوع گل و مدل دسته گل عروسی را انتخاب کردید، نوبت به انتخاب گلفروشی می باشد. جستجو برای یافتن گلفروشی مناسب برای دیزاین گل ها را از چند ماه قبل از مراسم شروع کنید. برای این منظور می توانید از فضای مجازی استفاده نمایید، توجه داشته باشید یکی از موارد مهم در انتخاب گلفروشی دیدن عکس دسته گل عروسی است که این فروشگاه قبلا دیزاین نموده است. با گلفروشی هایی که در جستجو در فضای اینترنتی و پرس و جو از آشنایان تماس بگیرید و از آلبوم عکس های دسته گل عروس آن فروشگاه ها دیدن فرمایید. گلفروشی مناسب باید بتواند به شما بگوید آیا ایده ای که دارید قابل اجرا است یا خیر و همچنین در صورتی که ایده ی شما قابل اجرا نباشد، در تصمیم گیری برای انتخاب مدلی که با سلیقه ی شما هماهنگ باشد، به شما کمک کند. بعد از انتخاب گلفروش نوبت به جزئیات می رسد، یکی از مواردی که در انتخاب دسته گل عروس باید به آن توجه داشته باشید، مدل لباس عروس می باشد، گل ها با لباس عروس تناسب داشته باشد.

توجه به نکات یاد شده باعث می شود تا شما بتوانید تصویر دقیقی از آنچه مورد نظرتان است داشته باشید، به گونه ای که در مراسم تمام اجزاء هماهنگی داشته باشند. بطور مثال اگر تمایل دارید تا تم مراسم بنفش باشد، گل هایی را انتخاب کنید که سایه ای از این رنگ را در خود جای داده است. پس از انتخاب گلفروشی و مشاهده عکس های دسته گل عروس که قبلا توسط آنها دیزاین شده است، در مورد کل جزئیات طرح مورد نظرتان باید با فروشنده صحبت کنید تا مطمئن شوید، ایده یتان به درستی اجرا می گردد. اگر شما خودتان می خواهید  دسته گل عروس را درست کنید، باید بدانید که اینکار نیازمند وقت، حوصله و توانایی برای انجام آن می باشد. برای این منظور باید زمان زیادی را برای تمرین طرف نمایید. با برنامه ریزی و انتخاب مدل دسته گل عروس مناسب (رز سفید، رز قرمز، ارکیده و یا شیپوری) شما می توانید مطمئن شوید در روز مراسم بهترین گل ممکن را در دست خواهید داشت.