banktalar.ir

مقالات/ خبرها

انتخاب دی جی(dj) و گروه موسیقی شاد عروسی

موسیقی عروسی را می توانید بر اساس رویدادهای جشن تنظیم نمایید. این موضوع مهم است که شما زمان کافی برای بررسی و انتخاب DJ و موسیقی روز عروسی بگذارید، تا بتوانید آواری مناسبی را برای روز مراسم انتخا کنید. بهتر است شما و همسرتان وقت کافی برای یافتن موسیقی مناسب بگذارید، آهنگ هایی که با روحیه شما و همسرتان سازگار باشد. شاید شما در مورد اولین رقص دونفره با همسرتان در مراسم جشن نگران هستید.  اگر گروه موسیقی یا DJ برای مجلستان در نظر دارید، آنها باید توانایی اجرای موسیقی و آهنگ هایی را شما مد نظر دارید، داشته باشند.

نکاتی برای انتخاب موسیقی

بطور کلی، جشن عروسی باید5 قطعه اصلی به شرح زیر داشته باشد:

موسیقی برای مقدمه: این موسیقی تقریبا به مدت 15 دقیقه قبل از شروع جشن و به منظور خوشامدگویی به مدعوین نواخته می شود.

موسیقی ورود عروس و داماد: این موسیقی هنگام ورود عروس و داماد به تالار یا باغ تالار عروسی نواخته می شود. موسیقی ورودی عروس و داماد از زمانی که وارد محل عروسی می شوند نواخته می شود و تا زمانی که در جایگاه عروس و داماد قرار بگیرند، ادامه خواهد داشت.

موسیقی در طول مراسم: این موسیقی در  ادامه مراسم نواخته می شود که می تواند موسیقی محلی، پاپ، رپ و... باشد. در انتخاب این موسیقی علاوه بر سلیقه ی خودتان باید مدعوین را نیز در نظر بگیرید، به عنوان مثال اگر از قومیت های مختلفی به عروس شما دعوت شده اند می توانید، یک موسیقی محلی از هر قومیت را در طول مراسم در نظر بگیرید.

آخرین موسیقی رقص: این آهنگ در آخر جشن نواخته می شود، این موزیک باید شاد و قدرتمند باشد. معمولا آخرین موسیقی با صدای بلندتر و و ریتمی سریعتر نواخته می شود.

موسیقی اتمام جشن: آخرین موسیقی که نواخته می شود، این آهنگ معمولا پر احساس می باشد و باعث می شود تا مهمان ها با حس خوبی مراسم را ترک کنند.

در ادامه مواردی را که باید در هنگام انتخاب نوع موسیقی عروسی مد نظر قرار دهید، ذکر می کنیم.

  •  تم مراسم عروسی

اگر تم مراسم عروسی تان کلاسیک و سنتی است، بهتر است آهنگ های با تم سنتی را انتخاب کنید و یا حتی می توانید یک آهنگ قدیمی انتخاب کنید تا در عروسی نواخته شود، بطور مثال یک آهنگ از  آهنگ هایی که در مراسم عروسی والدین تان نواخته شده بوده را انتخاب کنید. در حالت کلی و بطور معمول از آهنگ های معاصر برای مراسم عروسی استفاده می شوید، زوجین نیز از این نوع آهنگ ها استقبال بیشتری می کنند.

  • محل برگزاری عروسی

اگر عروسی شما در باغ تالار و در فضای باز برگزار شود، باید سیستم صوتی را در نظر بگیرید که مناسب فضای آزاد باشد. اگر در تالار عروسی برگزار می شود نباید سیستم صوتی به گونه ای باشد که صدای موسیقی باعث ناراحتی مهمان ها شود.

  • آیا تکنوازی را ترجیح می دهید

اگر شما دوست و یا فامیلی دارید که در زمینه نواختن یکی از سازهای موسیقی تبحر دارد، می توانید از وی بخواهید در عروسی شما یک و یا چند تکنوازی زیبا را اجرا کند.

  • قبل از مراسم تمرین کنید

اغلب زوج ها قبل از روز مراسم برای رقص با آهنگ هایی که در مراسم عروسیشان قرار است نواخته شود، تمرین ندارند. اگر بخواهید تا روز مراسم برای تمرین کردن صبر کنید، مطمئن باشید وقت کم خواهید آورد و در مراسم استرس خواهید داشت. تمرین رقص قبل از روز عروسی با موسیقی که در مراسم نواخته می شود، به شما کمک می کند تا تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید و به دور از استرس در مراسم حاضر شوید.

  • تصمیم بگیرید که آیا می خواهید حرفه ای ظاهر شوید یا خیر

اگر در مورد تمام جزئیات تصمیم گرفته اید و در مورد موسیقی اطلاعاتی ندارید، این احتمال وجود دارد که با انتخاب ناآگاهانه در مورد موسیقی مراسم ازدواج، از انتخاب خود پشیمان شوید. هنگامی که از تصمیم خود مطمئن شدید (انتخاب موزیک و نوع موزیک)، حتما قبل از مراسم ازدواج در این باره با گروه موسیقی مشورت کنید، زیرا آنها تجربیات زیادی در زمینه موسیقی دارند.

  • نمونه های اجرا ببینید و یا از دیگران پرس و جو کنید

اگر امکان تماشای نمونه ی اجرای زنده ای از آنها وجود ندارد، می توانید از کلیپ و فیلم های اجرا شده توسط گروه موسیقی مد نظرتان استفاده کنید.

سعی نکنید صرفا آهنگ های مد روز و معاصر را استفاده کنید، آهنگ های معاصر انتخاب خوبی می باشد، اما معمولا این آهنگ ها به اندازه کافی شنیده شدهاند. استفاده از آهنگ های تجاری جدید و آهنگ هایی که به خوبی نمی شناسید ممکن است در سال های بعدی باعث پشیمان شدن شما شوند. هنگام انتخاب آهنگ ها بهتر است، مدعوین را نیز در نظر بگیرید، درست است که این عروسی شماست اما توجه کنید که مهمان های شما نیز باید شاد شوند. بطور مثال می توانید اگر آهنگ ویژه ای در عروسی والدین شما نواخته شده است، آن را نیز استفاده کنید.

پخش صدای موسیقی و دی جی عروسی

تنظیمات پخش صدا یک آیتم بسیار مهم می باشد. اگر در منزل عروسی را برگزار می کنید، می توانید بیشتر از آکوستیک صدا دوری کنید. اگر عروسی را در هوای آزاد برگزار می کنید باید صدا به گونه ای باشد که تمام مدعوین صدا را بشنوند. برای برگزاری مراسم ازدواج، صدای موسیقی عروسی باید آماده ی مقابله با سرو صدای محیط باز را داشته باشد، بنابراین تنظیمات و امکانات باید به گونه ای باشد که مدعوین بتوانند صدای موسیقی و دی جی عروسی را بشنوند، سعی کنید یک نوازنده گیتار کلاسیک در گروه خود داشته باشید زیرا صدای گیتار به خوبی می تواند با سر و صدای موجود در فضای باز مقابله کند.

نکات پایانی

هنگام انتخاب موسیقی عروسی به نکات زیر توجه کنید:

  • سعی کنید موسیقی را در چهار چوب و سبک عروسی خودتان انتخاب کنید.
  • انتخاب آهنگ ها را فراموش نکنید، تنها به انتخاب سبک موسیقی اکتفا نکنید.
  • با مسئول تالار و یا مدیر برنامه ریزی مراسم خود در مورد اینکه چه گروه و دی جی عروسی مناسب محل برگزاری جشن شما است، صحبت کنید.
  • هنگام انتخاب موسیقی زمینه های فرهنگی و اعتقادی خود را نیز در نظر بگیرید.

می توانید بعضی از موسیقی های عروسی خود را شخصی سازی کنید، بطوریکه صرفا مختص مراسم خودتان باشد. اما در این موضوع زیاده روی نکنید و شاد بودن مدعوین را نیز در نظر بگیرید. موسیقی عروسی یکی از مهمترین اجزای روز مراسم است، زیرا موسیقی سبک و نوع مراسم شما را بیان می کند.

هنگام انتخاب موسیقی و آهنگ هایی که گروه موسیقی و یا دی جی عروسی در مراسم ازدواج شما قرار است، اجرا کند باید تمام جوانب امر از تم عروسی گرفته تا فضای عروسی را در نظر بگیرید. صدای بیش از اندازه زیاد و صدای خیلی کم مسلما خوشایند نمی باشد و باعث می شود خاطره ی خوبی از عروسی شما در ذهن مدعوین باقی نماند. سعی کنید بعد از انتخاب آهنگ ها و قبل از روز مراسم با دی جی و یا گروه موسیقی عروسی خود صحبتی داشته باشید، پس از نهایی شدن آهنگ ها بهتر است تمرینی برای ورود به مجلس و رقص با آهنگ های مورد نظرتان داشته باشید.