banktalar.ir

مقالات/ خبرها

بهترین آرایشگاه و سالن زیبایی عروس 

مراجعه به یک سالن زیبایی حرفه ای برای روز عروسی موضوعی است که به شدت توصیه می کنیم. قطعا دوست ندارد وقتی فردای روز عروسی برای شما صبحانه می آورند ظاهری پژمرئه داشته باشید، بنابراین زیرسازی آرایش شما باید به گونه ای باشد که پوست شما شاداب به نظر برسد. آرایش و گریم حرفه ای که توسط یک آرایشگاه عروس حرفه ای انجام شود، می تواند باعث گردد که در عکس ها و فیلم های عروسی بهتر به نظر برسید. اگر شما یک آرایشگر حرفه ای را انتخاب کنید دیگر نیاز نیست نگران چیزی باشید.

قبل از آنکه به دنبال آرایشگاه زنانه خوب باشید سبک آرایشی را که دوست دارید، انتخاب کنید. در این مورد که دوست دارید در روز عروسی خود با چه آرایشی ظاهر شوذ فکر کنید، سپس ایده های خود را محدود کنید تا به چند مورد برسد تا بتوانید تصمیم نهایی خود را اتخاذ نمایید. ایده های سبک گریم و آرایش را می توانید از وب سایت ها، مجلات و... استفاده کنید.

از اطرافیان خود از جمله خانواده، دوستان و همکاران پرس و جو کنید که آیا سالن زیبایی عروسی را که برای شما مناسب باشد، می شناسند؟ همچنین سعی کنید قبل هماهنگی های نهایی نمونه کارهای آرایشگر خود را بینید و زمانی که مطمئن شدید اقدام به رزرو نوبت برای روز عروسی خود نمایید. اگر شما از خدمات تشریفات عروسی برای برگذاری مراسم خود استفاده می کنید، می توانید از مدیر برنامه ریزی عروسی تان بپرسید که آیا پیشنهادی را برای انتخاب بهترین سالن زیبایی حرفه ای برای شما دارد.

سوالاتی که قبل از انتخاب سالن زیبایی باید بپرسید

  • آیا می توانید نمونه کارهای وی را ببینید؟

با دیدن نمونه کارهای آرایشگاه عروس می توانید انطباق سبک وی را با ایده ها و نظرات خود ببینید. با دیدن نمونه کارها می توانید تصور کنید که آرایشگر شما چهره ای زیبا برای شما به ارمغان میآورد یا چیزی شبیه یک کلوچه خواهید شد. آیا وی ایده و نظرات شما را دنبال می کند، یا صرفا سبک خود را کار خواهد کرد؟ به یاد داشته باشید این عروسی شماست نه جایی برای به نمایش گذاشتن توانایی های آرایشگرتان.

  • سابقه ی کاری وی چقدر است؟ چه دوره هایی را در این زمینه گذرانده است؟

اگرچه این مهمترین سوالی نیست که باید بپرسید، اما جزء مواردی است که باید مطرح شده و در نظر گرفته شود. اگر چه هنرمندی که ذاتا هنرمند است معمولا کمتر به دوره های آموزشی نیاز خواهد داشت. با این حال پرسیدن این سوال باعث می شود شناخت درستی از آرایشگر خود داشته باشید و تصمیم نهایی برای رزرو نوبت را اتخاذ کنید.

  • چند ساعت طول خواهد کشید تا شما و همراهانتان برای مراسم آماده شوید؟

اگر همراهان شما زیاد هستند، این یک سوال مهم است که شما باید بپرسید. بطور مثال اگر مراسم شما ساعت 4 بعدظهر شروع می شود، و شما 8 نفر همراه دارید، باید صبح زود در آرایشگاه عروس حاضر شوید، تا به موقع در مراسم عروسی حضور یابید. در اینصورت باید آرایشگر شما نیز بتواند کار خود را از صبح شروع کرده تا شما و همراهانتان به موقع به مراسم عروسی برسید. آرایشگر شما و دستیارانش باید بتوانند در وقت کمی همراهان شما را آماده کنند تا بتوانند شما برای شما وقت کافی داشته باشند و برای آماده کردن شما مجبور نباشند با شتاب و عجله کار کنند.

  • آیا تکراری از عکس یک مجله خواهید شد؟

همه آرایشگاه های زنانه تنها تقلیدی از عکس یک مجله را انجام نمی دهند، بعضی از آنها آرایشی مناسب سبک خود شما را انجام خواهند داد. در صورتی که با آرایشگرتان به این توافق برسید که آرایشی مشابه یک عکس داشته باشید، توجه کنید که مدل موجود در عکس از لحاظ استخوان بندی چهره متناسب با چهره ی شما باشد. فرم چشم یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنید، بنابراین توجه داشته باشید که فرم چشمان شما با مدل در عکس مشابه باشد.

  • آیا آرایش شما برای تمام روز تازه خواهد ماند؟ آرایشگر شما از چه روشی برای اینکار استفاده می کند؟ چه برند لوازم آرایشی را استفاده می کند؟

این یک مسئله مهم است که آرایشگر شما از محصولاتی با کیفیت مناسب و متناسب با پوست شما استفاده کند. محصولات حرفه ای نسبت به محصولاتی با درجه متوسط دوام و ماندگاری بیشتری خواهد داشت و برای تمام مدت مراسم تازه خواهد ماند. ممکن است خیلی از سالن های زیبایی عروس برای صرفه جویی در هزینه های خود، از محصولات آرایشی حرفه ای استفاده نمی کنند.

نکات مهم در انتخاب آرایشگاه زنانه

قبل از رزرو نوبت از آرایشگاه زنانه عروس، روزی را تعیین کنید تا آرایشگر مدل میکاپ را روی پوست شما پیاده کند و بتوانید تصمصم نهایی خود را بگیرید که آیا در روز عروسی نیز می خواهید با همین سبک در مراسم طاهر شوید. اگر می خواهید زیورآلاتی را به موهای خود اضافه کنید در آن روز این وسایل را همراه خودتان ببرید.

اگر از وسایل جانبی مانند تور، کلاه و ... استفاده می کنید، آنها را به آرایشگر خود نشان داده و تاثیر این وسایل را در سبک آرایش خود جویا شوید. اگر از این وسایلی مانند تور، تاج، کلاه، حجاب و... استفاده می کند از آرایشگر خود بپرسید آیا افزودن و حذف آنها تاثیر مثبت روی آرایش شما خواهد داشت یا خیر؟ در صورتی که تمایل به استفاده از این وسایل را دارید اما هنوز اقدامی برای خرید نکردهاید می توانید از آرایشگر خود بپرسید که آیا مکانی را می تواند به شما معرفی کند که این وسایل را خریداری و یا کرایه کنید.

نمونه کارها

یکی از مکان هایی که می تواند به شما در انتخاب بهترین آرایشگاه زنانه کمک کند، فضای مجازی می باشد. می توانید با استفاده از وب سایت، اینستاگرام و... نمونه کارهای سالن های زیبایی را ببینید و تصمیم بگیرید که آیا سبک کار وی مناسب شما می باشد؟ علاوه بر این در عکس هایی که تصویرقبل و بعد از میکاپ را نمایش می دهند، می توانید به دنبال رنگ پوست و سبک چهره ای مشابه با خودتان بگردید. نمونه کارها خیلی مهم است بنابراین آنها را دست کم نگیرید. 

تماس تلفنی با آرایشگاه

زمانی که در مورد سبک و نوع آرایش خود تصمیم گرفتید، با سالن زیبایی مدنظر خود تماس بگیرید. یک آرایشگر حرفه ای علاوه بر برخورد مناسب آرامش و اعتماد به نفس خود را هنگام پاسخگویی به والات شما حفظ خواهد کرد. اگر طی تماس تلفنی، آرایشگر شما نتواند آرامش خود را حفظ کند و برخورد پرخاشگرانه ای را با شما داشت، مطمئن باشید روز مراسم نیز نمی تواند آرامش خود را حفظ کند.

امکانات مورد نیاز

محصولات مراقبت از پوست یک عامل مهم می باشد. آرایشگر شما باید بتواند به درستی از این محصولات برای شما استفاده کند تا اینکه روز عروسی میکاپ بی عیب و نقصی را داشته باشید.

استفاده از محصولات آرایشی که علاوه بر برخوردار بودن از کیفیت مناسب، کمترین آسیب را به پوست بزنند یکی از امکاناتی است که یک آرایشگاه زنانه خوب برای شما فراهم خواهد نمود. محصولاتی که علاوه بر داتشن پوشش مناسب و کیفیت مطلوب باعث بسته شدن منافذ پوست و عدم رسیدن اکسیژن کافی به آن نشود.

رنگ مو یکی از مواردی است که باید به آن توجه کنید چنانچه قصد دارید موهای خود را برای مراسم ازدواجتان رنگ کنید، مطمئن شوید که آرایشگر شما از برند رنگ مویی استفاده می کند که کمترین آسیب ممکن را به موهای شما برساند. از آنجا که باید یک الی دو هفته قبل از مراسم اقدام به رنگ کردن موهای خود بکنید، بنابراین مهم است که آرایشگر شما به موها آسیب نزند تا برای مراسم موهای شما سالم و سرحال باشد.

در پایان توجه داشته باشید که این روز شماست بنابراین می توانید هر رویایی را که در سر دارید، اجرا کنید. آرایش مو و میکاپ شما از عوامل موثر در ظاهر شما می باشد، بنابراین هر چقدر به دنبال یک آرایشگاه زنانه خوب بگردید ضرر نکرده اید.