banktalar.ir

مقالات/ خبرها

تور ماه عسل: مقصد و هزینه

ماه عسل فرصت بسیار خوبی برای استراحت بعد از ماه ها استرس و نگرانی است. برای بسیاری از زوج ها این سفر بخش مهمی از زندگی آنهاست. اولین سفر رویایی و طولانی مدتی که به تنهایی با یکدیگر می روند. بعد از مراسم پر استرس ازدواج، قطعا خسته هستید و یک ماه عسل عالی حق مسلم شماست، در واقعا این سفر بخش مهمی از مراسم عروسی است که بعد از کلی خستگی ناشی از برنامه ریزی مراسم به آن احتیاج خواهید داشت.

گاهی ممکن است با انجام اشتباهاتی از جمله مشکلات در برنامه ریزی، انتخاب مقصد اشتباه و... خود را از داشتن یک ماه عسل خوب و به یادماندنی محروم کنید. در این مقاله سعی بر این داریم نکاتی را مطرح کنیم تا بتوانید برنامه ریزی ماه عسل خود را به درستی و بی عیب و نقص انجام دهید تا از سفری رویایی در کنار همسرتان لذت ببرید.

تصمیم گیری در مورد زمان مسافرت

بسیاری از زوج ها ایده ای از پیش مشخص شده در ذهنشان برای یک سفر ماه عسل ایده آل وجود دارد، اما ممکن است ایده ی شما از تعطیلات در یک منطقه ی گرمسیری تا تفریح در یک پیست اسکی متفاوت باشد.

بخش زیادی از برنامه ریزی ماه عسل شما به این موضوع بستگی دارد که برای چه مدت می توانید کار خود را تعطیل کنید. حتی اگر بتوانید سه هفته کار خود را تعطیل کنید، ممکن است برای آماده شدن برای روز مراسم عروسی نیاز باشد چند روز از این سه هفته را صرف کنید، بعلاوه باید بدانید آیا همسر شما نیز می تواند برای این مدت کار خود را تعطیل کند؟ ساید شما بخواهید همسرتان نیز به همین مدت کار خود را تعطیل کند، بنابراین باید با یکدیگر در این مورد گفتگو کنید و به جمع بندی و هدف مشخصی در مورد سفر و یا تور ماه عسل خود برسید.

تعیین مقصد

در این مرحله شما باید مقصد سفر ماه عسل خود را مشخص کنید. اگر شما و همسرتان نمی توانید سریع تصمیم بگیرید بنابراین بهتر است که چند گزینه را انتخاب کنید، سپس با یکدیگر به گفتگو بپردازید و تصمیم نهایی برای مقصد سفر را اخذ کنید.

در مورد چگونگی و مقصد ماه عسل با همسرتان مشورت کنید، این سفری است که هر دوی شما باید از آن لذت ببرید. نهایتا شما برای تصمیم گیری باید بتوانید به پرسش های زیر پاسخ دهید:

 • دوست دارید حال و هوای سفرتان چگونه باشد؟ دریا، جنگل، کوه و...
 • چه مدت از مسافرتتان را می خواهید برای استراحت صرف کنید؟
 • آیا تمایل دارید با فرهنگ های کشورهای دیگر آشنا شوید؟ یا به ماجراجویی بپردازید؟
 • آیا دوست دارید به گوشه و کنار دنیا سفر کنید؟
 • آیا می خواهید مدت زمان بیشتری را در ماه عسل باشید؟ و یا تمایل دارید قبل از برگشتن سر کار مدتی را استراحت کنید؟

بایدها و نبایدها

 1. زمان برنامه ریزی

زمان مناسب برای شروع برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد ماه عسل حدود شش الی هشت ماه قبل از مراسم می باشد. به ویژه اگر شما قصد دارید کشور دیگری را برای سفر انتخاب کنید.

 1. تصمیم گیری

برای تصمیم گیری بهتر است خودتان و همسرتان اقدام کنید و درگیر تبلیغات پر زرق و برق و گاها بی پایه و اساس نشوید. به یاد داشته باشید در صورتی که برای برنامه ریزی سفر ماه عسل خودتان از آژانس های مسافرتی و تورهای ماه عسل استفاده می کنید، حتما از اعتبار آژانس و یا شرکت خدمات مسافرتی مطمئن شوید.

 1. انتخاب برنامه ی ماه عسل مشابه فرد دیگری

برنامه ریزی عروسی آنقدر پر استرس و خسته کننده است که بعضی از زوجین ترجیح می دهند برای ماه عسل از تجربیات دوستان و یا اقوام خود که به ماه عسل رفته و راضی بوده اند استفاده کنند. اما ممکن است شما روحیه ای متفاوت داشته باشید و یا انتظار متفاوتی از سفر خود داشته باشید، بنابراین بهتر است خودتان ماه عسل را برنامه ریزی کنید، تا در انتها از اینکه برای برنامه ریزی این سفر وقت کافی صرف نکرده اید، پشیمان نشوید و یا در سال های بعد ناراحت نباشید که آیا بهتر نبود خودم سفر را برنامه ریزی می کردم؟

 1. اعتماد بیش از حد به تبلیغات

اگر از منابعی در دنیای مجازی استفاده می کنید، مطمئن شوید که منابع مورد استفاده به روز بوده و اطلاعات قدیمی و منسوخ شده ای نداشته باشد، همچنین اطمینان حاصل کنید که اطلاعات صرفا تبلیغات مغرضانه نبوده و جنبه واقعی دارند. چنانچه منبعی معتبر در دنیای مجازی وجود دارد که می توانید به اطلاعات اسناد کنید، این موضوع نکته ای بسیار مثبت است و می توانید با خیال راحت و پس از مطالعه کامل اطلاعات تصمیم خود را اتخاذ کننید.

 1. صرفا به کمک افراد حرفه ای اکتفا نکنید

این درست است که آژانس های مسافرتی، مسئولیت رزرو بلیط و ارائه خدمات مسافرتی برای مردم را دارند، اما این موضوع لزوما به معنای صرف هزینه ی بالا نیست. شما می توانید با بررسی های بیشتر و آگاهی از تخفیفات آژانس ها یک ماه عسل عالی با هزینه ی کم را داشته باشید. همچنین می توانید هنگام تماس با آژانس های مسافراتی از آنها درباره ی تخفیفات و زمان ارائه ی این تخفیفات سوال کنید و با برنامه ریزی مناسب ماه عسلی رویایی را با هزینه ای مناسب داشته باشید.

 1. هزینه و قیمت تور ماه عسل

تا چشم بر هم بزنید متوجه می شوید که هزینه های عروسی از آنچه فکر می کردید بیشتر شده است و این موضوع شما را به فکر خواهد برد که هزینه ی ماه عسل خود را کاهش دهید، اما به یاد داشته باشید که مراسم عروسی ساعت طول خواهد کشید، درحالی که سفر ماه عسل 10 الی 14 روز بطول خواهد انجامید. فکر می کنید کدام یک را بیشتر به خاطر خواهید داشت؟ شما می توانید چند شب اقامت در یک هتل پنج ستاره داشته باشید و یا با صرف هزینه ی بیشتر برای مراسم عروسیتان در نهایت تنها چند شب در یک هتل معمولی اقامت کنید.

 1. زمان آغاز ماه عسل

شاید تمایل داشته باشید مانند فیلم های تلویزیونی بلافاصله بعد از اتمام جشن عروسی به فرودگاه رفته و سفر ماه عسل خود را شروع کنید. اما معمولا به شما توصیه می شود که مدتی استراحت کنید، معمولا شما از آن همه مراسم در جشن خود خسته شده اید، آماده شدن برای مراسم، رقص، عکس گرفتن با مدعوین، خوشامدگویی و... شما را قطعا خسته کرده است، بنابراین بهتر است مدتی استراحت کنید و به خودتان فرصت دهید تا بتوانید بدون خستگی ماه عسل خود را شروع کنید نه اینکه در طول مسافرت مجبور باشید استراحت کنید.

 1. تفریح و ماجراجویی

برای بسیاری ار زوج ها ترکیبی از ماجراجویی و استراحت و آرامش یکماه عسل به یاد ماندنی و کامل را می سازد. دوست دارید به تفریح و ماجراجویی مانند کوه نوردی، جنگل پیمایی و .... بپردازید، اما به یاد داشته باشید مدتی هم برای استراحت و ریلکس شدن قرار دهید تا زمان بازگشت از ماه عسل احساس خستگی نکنید.

برای شروع یک زندگی مشترک باید برای مستقل شدن و پذیرش مسئولیت آماده شوید و هیچ چیز بهتر از یک ماه عسل عالی و به یاد ماندنی نیست، تا بتوانید بعد از آن با آرامش زندگی خود را شروع کرده و به سرکارتان برگردید. در نهایت به یاد داشته باشید هنگامی که برای مراسم عروسی برنامه ریزی می کنید به یاد داشته باشید برنامه ای هم برای ماه عسل داشته باشید تا در سال های بعد خاطره ای عالی برایتان باقی بماند.